Home / šport / Ostatné športy / Shiffrinovej sa prvenstvá zlievajú dokopy, na Killington má krásne spomienky aj vďaka babke

Shiffrinovej sa prvenstvá zlievajú dokopy, na Killington má krásne spomienky aj vďaka babke

Fotogaléria: Mikaela Shiffrinová

28.11.2019 (Webnoviny.sk) – Po minulotýždňovom slalome vo fínskom Levi pokračuje seriál Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní pretekmi v zámorí. Mužov čakajú súťaže v kanadskom stredisku Lake Louise, ženy sa predstavia v americkom Killingtone. V domácom prostredí bude v slalome a obrovskom slalome favoritkou na víťazstvá Mikaela Shiffrinová, ktorá v spomenutom Levi zvíťazila. A jednou z jej konkurentiek bude Slovenka Petra Vlhová.

O motiváciu naviac

Shiffrinová bude mať počas víkendu o jednu motiváciu naviac – na Killington má krásne spomienky v spojitosti so svojou starou mamou, ktorá vo veku 98 roku zomrela v druhej polovici októbra 2019. Dvojnásobná olympijská šampiónka Shiffrinová pred troma rokmi v Killingtone vyhrala pred zrakom svojej milovanej babičky, ktorá vtedy prvýkrát navštívila preteky SP. A to ju dojalo k slzám.

„Mám na ňu mnoho krásnych spomienok,“ povedala elitná zjazdárka na adresu zosnulej starej mamy Pauline Mary Condronovej, ktorá sa kedysi venovala tenisu. Odvtedy slalom v Killingtone ovládla aj v rokoch 2017 a 2018.

„Za všetky spomienky na ňu poviem o jej raňajkách, boli najlepšie na celom svete,“ pokračovala a spomenula aj to, že jej babička ju stále dokázala zdolať v stolových hrách. Na zjazdovkách Shiffrinová nie je zvyknutá na prehry.

Sen z detstva

Obhajkyňa veľkého glóbusu aj malého slalomového Shiffrinová si v sobotu pripísala už 61. víťazstvo v pretekoch SP v kariére a zároveň 41. v slalome.

Týmto triumfom predstihla doterajšieho historického lídra v počte slalomových víťazstiev vo Svetovom pohári legendárneho Švéda Ingemara Stenmarka. To všetko stihla za sedem rokov v kolotoči SP. Na počesť legendy pomenovala aj soba, ktorého získala za prvenstvo v slalome.

„Viac ako prekonávanie rekordov ma robí šťastnou to, že si žijem svoj sen z detstva. Venujem sa totiž tomu, čo ma baví a som v tom jedna z najlepších na svete,“ myslí si Američanka.

Priznala tiež, že si špeciálne nepamätá svoje prvé pódium, premiérový triumf, prvý titul majsterky sveta či prvé olympijské zlato. „Tieto míľniky sa mi zlievajú dokopy. Ja sa sústredím na každé ďalšie preteky, chcem sa každým dňom zlepšovať,“ poznamenala.

Viac k témam: Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Shiffrinovej sa prvenstvá zlievajú dokopy, na Killington má krásne spomienky aj vďaka babke © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na Slovensku sa po 27 rokoch uskutočnia majstrovstvá Európy v zápasení, organizátori očakávajú ekonomický aj propagačný prínos

Chýbať by nemal ani štvornásobný kontinentálny šampión Tajmuraz Salkazanov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *