Home / KONTAKT

KONTAKT

Čitatelia a prispievatelia DENNÍKa POLITIKA.

Ďakujeme za záujem o náš nový web denník.
V rámci zlepšenia komunikácie s čitateľmi, podporovateľmi, dopisovateľmi atď. prosíme používajte  tieto kontaktné údaje:

Redakcia:

E-mail: redakcia@dennikpolitika.sk

TEL.: +421 949 43 96 59

Boris Macko, Ján Blaško, Marian Zaboj, Pavel Jacz, Bruno Čanády, Ivana Segurado

FB – https://www.facebook.com/dennikpolitika/

Šéfredaktor:

Boris Macko 

E-mail: sefredaktor@dennikpolitika.sk

Boris Macko pôsobil vo viacerých regionálnych denníkoch a časopisoch v Košiciach, Bratislave, či Lučenci. Sedem rokov pracoval ako redaktor Pravdy pre východné Slovensko.

Zasielanie nápadov, tipov a návrhov: 

E-mail: tipydodennika@dennikpolitika.sk

TEL.: +421 949 43 96 59

Reklama, advertising & PR články

E-mail: reklama.advertising@dennikpolitika.sk

TEL.: +421 911 177 007

Web DENNÍK POLITIKA

prevádzkuje združenie EGYüttélés – SPOLužitie, so sídlom Hlavná 89/39, 076 31 Viničky, Slovenská republika, IČO: 42406846, DIČ: 2120001928, Registračné číslo: VVS/1-900/90-45276, Registrový úrad: MV SR, registrácia vykonaná dňa 23.1.2015,

IBAN: SK1183300000002400810714, BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX, info@spoluzitie.eu


Kontaktujte nás na vyššie uvedených emailoch alebo na telefónnom čísle, prípadne na našom FB.

Veríme, že spoločne a spoločnými silami budeme zlepšovať kvalitu DENNÍKA POLITIKA. Všetkým redaktorom a dopisovateľom garantujeme absolútnu slobodu, voľnosť a nezávislosť. Samozrejme, že všetko v rámci zákona. 

Váš redakčný tím DENNÍKa POLITIKA

Týmto vysvetlením nižšie reagujeme na niektoré obvinenia čitateľov DP, že obsahom našich správ sú neoverené, či vymyslené informácie a bulvárne správy alebo titulky.

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Mimoriadne zaujímavé TIPY do DENNÍKPOLITIKA  honorujeme v spolupráci s naším partnerom na reklamné plochy a PR články čiastkou  od 10 do 100 EUR.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk – vysvetlenie aj TU.

Osoby, ktoré zasielajú svoje vlastné články, úvahy, glosy, komentáre, fotografie, videá a pod. (ďalej aj „príspevky“) na zverejnenie v DENNÍKu POLITIKA berú na vedomie, že svoje príspevky poskytujú bezodplatne, dobrovoľne na základe slobodnej vôle a vlastnej úvahy a sú za pravdivosť týchto prispevkov aj právne zodpovedné.

Príspevky osôb zaslané na zverejnenie naznamenajú automaticky právo na ich zverejnenie na web portále DENNÍK POLITIKA. Príspevky nie sú honorované. 

Na záver: 

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.

Kontinuálne hľadáme novinárov/spolupracovníkov schopných pracovať rýchlo a efektívne v období dnešnej rýchlej, modernej doby, vedia rôzne témy kombinatorický spájať s „politikou, resp. politikmi“ a najmä sú ochotní a odhodlaní korektne, vecne a objektívne komunikovať s POLITIKMI a ísť POLITIKOM/POLITIČKÁM NA TELO a až POD KOŽU.

V prípade záujmu o spoluprácu pošlite životopis a motivačný list na e-mail: redakcia@dennikpolitika.sk pod značkou: redaktor/spolupracovnik

Osobnostné predpoklady a zručnosti

– prax v printových alebo online médiách na podobnej pozícii je vítaná – znalosti v oblasti medicíny, zdravia, duchovného života a dobrá orientácia v dianí na politickej scéne sú nevyhnutné – výborná znalosť slovenského jazyka a štylistiky – minimálna komunikatívna znalosť anglického jazyka – kreativita, flexibilita – nestrannosť a objektivita – komunikatívnosť – samostatnosť – schopnosť pracovať v časovom strese

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

 

Komentáre

Komentár