Home / šport / Ostatné športy / Na Slovensku sa po 27 rokoch uskutočnia majstrovstvá Európy v zápasení, organizátori očakávajú ekonomický aj propagačný prínos

Na Slovensku sa po 27 rokoch uskutočnia majstrovstvá Európy v zápasení, organizátori očakávajú ekonomický aj propagačný prínos

21.6.2024 (SITA.sk) – Po dlhých 27 rokoch sa na Slovensku opäť uskutočnia majstrovstvá Európy v zápasení, v apríli bude ich dejiskom Bratislava.

Tisíc účastníkov

Zatiaľ naposledy sa kontinentálna špička predstavila pod Tatrami ešte v roku 1998, v Bratislave vtedy bojovali o medaily voľnoštýliari. ME v grécko-rímskom štýle sa konali v bieloruskom Minsku. Spoločné šampionáty sa konajú opäť od roku 2005.

„Je to výsledok niekoľkoročného snaženia sa tímu ľudí u nás na zväze. Takáto udalosť u nás už nebola vyše 20 rokov, je to naozaj obrovská príležitosť zviditeľniť Slovensko vo svete športu. Tiež sa teším, že naši reprezentanti a reprezentantky budú mať možnosť predstaviť sa pred domácim publikom,“ uviedol prezident Slovenského zápasníckeho zväzu Ján Karšňák podľa oficiálneho webu SZZ.

Organizátori rátajú, že podujatie bude mať cez tisíc účastníkov z najmenej 30 krajín Európy. Chýbať by nemal ani štvornásobný kontinentálny šampión Tajmuraz Salkazanov, ktorého onedlho čakajú olympijské hry v Paríži.

Ekonomický a propagačný prínos

„Zápasiť v Bratislave je pre mňa veľká motivácia. Pred fanúšikmi sa chcem predviesť v čo najlepšom svetle a v príprave tomu obetujem všetko,“ sľúbil slovenský reprezentant.

SZZ od organizácie šampionátu očakáva aj ekonomický a propagačný prínos pre krajinu.

„Slovenský zápasnícky zväz ďakuje za podporu štátu, jeho orgánom, najmä Ministerstvu cestovného ruchu a športu a tiež Slovenskému olympijskému a športovému výboru za podporu nášho snaženia sa počas celej kandidatúry. Slovenský fanúšik športu sa má načo tešiť,“ dodal Karšnák.

Len na doplnenie, ešte v roku 1980 sa ME v zápasení konali aj v Prievidzi.

Viac k témam: Majstrovstvá Európy
Zdroj: SITA.sk – Na Slovensku sa po 27 rokoch uskutočnia majstrovstvá Európy v zápasení, organizátori očakávajú ekonomický aj propagačný prínos © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Tím Boston Celtics dominantným spôsobom zvládol piaty zápas, na konto si pripísal rekordný 18. titul (video)

Boston ovládol najprestížnejšiu basketbalovú súťaž na svete po dlhom šestnásťročnom čakaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *