Home / SLOVENSKO / Ódorova úradnícka vláda sa od prvého dňa musela naplno pustiť do práce, tvrdí prezidentka Čaputová

Ódorova úradnícka vláda sa od prvého dňa musela naplno pustiť do práce, tvrdí prezidentka Čaputová

10.9.2023 (SITA.sk) – Úradnícka vláda Ľudovíta Ódora sa od prvého dňa musela naplno pustiť do práce, skonštatovala prezidentka Zuzana Čaputová v relácii televízie TA3 V politike na margo uplynutia sto dní mandátu úradníckeho kabinetu.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Všetky strany v opozícii

Poznamenala, že považuje za potrebné zdôrazniť, že všetky politické strany sú voči tejto vláde v opozícii. Ódorovmu kabinetu sa podľa nej celkom darí nevytvárať krízy a plniť svoje úlohy.

Dodala tiež, že vláda odborníkov podľa nej nepotrebuje riešiť veci na tlačových besedách ako politickí predstavitelia v minulosti, ale rieši záležitosti vecne a odborne. Ich odborné riešenia však podľa nej nie sú podľa prezidentky tak mediálne atraktívne ako politické tlačovky, uviedla s tým, že sama zo strany ministrov vníma komunikáciu i riešenia.

Migračná kríza

Migračná kríza je podľa Čaputovej príležitosťou pre Ódora, aby zhodnotil mieru a intenzitu komunikácie, keďže vláda má riešenia, ktoré môže komunikovať. Zdôraznila, že daná téma je vo vládnom kabinete živá a prítomná počas celého leta a aj vďaka tomu vláda dokázala veľmi rýchlo predložiť a prijať opatrenia.

Podľa hlavy štátu ministri úradníckej vlády nie sú zaťažení politickými konfliktmi a zároveň podľa jej názoru dokázali dobre identifikovať problémy. Ocenila aj systémovosť opatrení, ktoré pripravujú.

Viac k témam: migračná kríza, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Prezidentka SR, slovenský premiér, televízia TA3, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Ódorova úradnícka vláda sa od prvého dňa musela naplno pustiť do práce, tvrdí prezidentka Čaputová © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Dobrý pocit i vitamínový balíček: Union odmeňuje darcov krvi! Darcovstva sa dnes zúčastnili aj zamestnanci Unionu priamo v práci

Poslednú septembrovú stredu si zamestnanci a zamestnankyne Unionu spestrili špeciálnou dobročinnou aktivitou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *