Home / šport / Futbal / Slovan získal Strelca na trvalý prestup do roku 2028, rozlúčil sa však s brankárom Bojranom a ďalšími hráčmi (foto)

Slovan získal Strelca na trvalý prestup do roku 2028, rozlúčil sa však s brankárom Bojranom a ďalšími hráčmi (foto)

18.5.2024 (SITA.sk) – Krátko pred posledným zápasom ligovej sezóny proti Ružomberku oznámil ŠK Slovan Bratislava mená troch hráčov, ktorí nebudú pokračovať v tíme staronového majstra z Tehelného poľa. Sú nimi Milan Borjan, Richard Križan a Spyridon Risvanis.

Najmä odchod brankárskej jednotky, Kanaďana chorvátskeho pôvodu Milana Borjana, môže byť pre Slovan citeľný. Už pred dvoma týždňami slovanisti informovali aj o nepokračovaní spolupráce s kontroverzným luxemburským útočníkom Gersonom Rodriguesom.

Nepredĺžené kontrakty

„Po vypršaní hosťovania v našom drese nepokračuje Milan Borjan. Zaslúži si samostatné poďakovanie za prístup aj výkony počas celej sezóny, keď bol našou oporou a získal si sympatie fanúšikov. Nezabudneme, ako nás práve Milan podržal v kľúčovom dvojzápase s luxemburským Swiftom. Želáme mu všetko dobré v kariére i osobnom živote,“ povedal Ivan Kmotrík ml., generálny riaditeľ klubu, na webe skslovan.com.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Futbal Niké liga: Bratislava – Ružomberok (fotografie)

Na margo ďalších dvoch odchodov, obrancov Richarda Križana a Spyridona Risvanisa, Kmotrík ml. doplnil: „Do novej sezóny sme s nimi nepredĺžili kontrakty, v belasom končia. Aj im ďakujeme za odvedené služby a želáme všetko dobré v živote i kariére.“

Štyria hráči, ktorí v klube ostávajú

Slovanisti zároveň informovali aj o štyroch hráčoch, ktorí v klube zostávajú. Sú nimi Kenan Bajrič, Marko Tolič, Lukáš Pauschek a Dávid Strelec. Posledný menovaný bol doteraz len na hosťovaní z talianskej Spezie, tá sa však zmenila na trvalý prestup do roku 2028.

„Aktivovali sme si opciu a získali sme ho späť zo Spezie. V Davidovi vidíme naďalej obrovský potenciál zlepšovať sa a rásť, pričom obe strany mali záujem, aby pokračoval v Slovane, pravidelne hrával, a bol platnou súčasťou tímu. Rovnako vnímame jeho potenciál presadiť sa v slovenskej reprezentácii,“ povedal Kmotrík ml. na adresu Strelca. Aj 23-ročný odchovanec belasých sa vyjadril k svojmu pokračovaniu na Tehelnom poli.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Už keď som sem v lete prichádzal, vedel som, že to bude fajn. Som doma. Sezóna mi futbalovo vyšla, aj keď viem, že to môže byť vždy lepšie. Verím, že už tá ďalšia bude lepšia, a budeme spoločne úspešní,“ cituje Strelca oficiálny web ŠK Slovan.

Viac k témam: Niké liga 2023/2024
Zdroj: SITA.sk – Slovan získal Strelca na trvalý prestup do roku 2028, rozlúčil sa však s brankárom Bojranom a ďalšími hráčmi (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Trávnik štadióna vo Frankfurte nad Mohanom je poškodený, viaceré jeho kusy sú mimo svojho pôvodného miesta

Európska futbalová únia sľubuje nápravu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *