Home / SLOVENSKO / Ficov atentátnik Juraj Cintula putuje do väzby, sudca sa stotožnil s návrhom prokurátorky (video+foto)

Ficov atentátnik Juraj Cintula putuje do väzby, sudca sa stotožnil s návrhom prokurátorky (video+foto)

18.5.2024 (SITA.sk) – Juraj Cintula, obvinený z atentátu na premiéra Roberta Fica (Smer-SD), putuje do väzby. Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu sa stotožnil s návrhom prokurátorky.

Ako informovala hovorkyňa súdu Katarína Kudjaková, dôvodom väzby je obava z úteku i z pokračovania v trestnej činnosti. Ide teda o preventívnu a útekovú väzbu.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2017/05/prevoz-cintulu-na-sud.mp4

Sudca pre prípravné konanie neprijal písomný sľub obvineného a návrh na dohľad probačného a mediačného úradníka zamietol,“ uviedla ďalej. Dodala, že rozhodnutie nie je právoplatné, keďže obvinený si ponechal zákonom stanovenú lehotu na vyjadrenie, či podá sťažnosť, o ktorej by mal rozhodovať Najvyšší súd SR.

Incident sa stal v stredu 15. mája po výjazdovom zasadnutí vlády v Handlovej, keď Juraj Cintula na Fica päťkrát vystrelil. Premiér následne absolvoval päťhodinovú operáciu v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici a je vo vážnom stave. Útočníka na mieste zadržali, prokuratúra pre neho požadovala väzobné stíhanie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Súdne pojednávanie so strelcom na premiéra Jurajom Cintulom (fotografie)

Viac k témam: Premiér Slovenskej republiky, Streľba na premiéra Roberta Fica v Handlovej, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Ficov atentátnik Juraj Cintula putuje do väzby, sudca sa stotožnil s návrhom prokurátorky (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Poslanci parlamentu sa opätovne pokúsia zvoliť kandidátov na sudcu ústavného súdu

Zo zvolených kandidátov si jedno meno vyberie prezident SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *