streda , 21 november 2018
Home / POLITIKA / Blbý a blbší. Matovič a Sulík?

Blbý a blbší. Matovič a Sulík?

Títo vodcovia opozičných ministrán, ktorí dokázali spoločnými hlasmi povaliť Radičovej vládu (a boli jej súčasťou btw) cez svojích podriadených podali trestné oznámenie pre podozrenie z trestného činu porušenia listového tajomstva a zneužitia právomoci verejného činiteľa. Dôvodom je otváranie listov občanov pre poslancov, ku ktorému dochádzalo v Národnej rade SR. Informovali o tom dnes predstavitelia strán SaS a OĽaNO-NOVA.

Podávame trestné oznámenie,“ uviedla na dnešnej tlačovej konferencii poslankyňa Veronika Remišová (OĽaNO-NOVA). Pripája sa aj SaS. „Pripájame sa k trestnému oznámeniu pre podozrenie z trestného činu porušovania listového tajomstva a trestného činu zneužívania právomocí verejného činiteľa,“ doplnila šéfka klubu SaS Natália Blahová. Opozícia podľa jej slov trvá na tom, že boli poškodené práva občanov SR, ktorí sa obracali na svojich volených zástupcov.

Nehodláme sa nečinne prizerať deštrukcii právneho štátu,“ vyhlásila Blahová. Opozícia opätovne vyzýva kancelára parlamentu Daniela Guspana, ktorý rozhodol o otváraní listov, aby odstúpil. „Alebo aby prijal politickú zodpovednosť predseda Národnej rady Andrej Danko,“ uviedla Blahová.

Remišová pripomenula, že dosiaľ Danko nevyvodil žiadnu zodpovednosť. „Takýmto schovávaním hlavy do piesku predseda parlamentu akoby schvaľoval porušovanie základných ústavných práv občanov, čo je neprípustné, rovnako ako je neprípustné zneužívanie zdravotnej dokumentácie a policajných vyšetrovateľov na škandalizáciu opozičných politikov,“ zdôraznila Remišová.

Opozičné ministrany sa tiež dohodli, že budú spoločne vytrvalo poukazovať na skutočnosti, ktoré viedli šéfa OĽaNO-NOVA Igora Matoviča k bojkotovaniu schôdzí parlamentu.

„Generálna prokuratúra SR po oboznámení sa s predloženými listami z Kancelárie Národnej rady SR v kontexte s obsahom doručených trestných oznámení, tieto postúpila dňa 11. mája 2017 Národnej kriminálnej agentúre Prezídia Policajného zboru na ďalší postup v trestnom konaní. Dozor v trestnom konaní bude vykonávať prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava I,“ uviedla hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

Tak si to teda zhrňme. Sulík aj Matovič buď priamo alobo cez svojich podriadených robia pravidelne tlačové konferencie.  Zaujímavá bola tlačovka z 24.10.2016, kde došlo k vyhláseniu „Už sme tu mali vládu, za čias už zosnulého exprezidenta Michala Kováča, ktorá sa uchýlila k spolupráci s mafiou pri diskreditácií svojich politických súperov. Pre Slovensko by bolo veľmi zlé, ak by sa táto doba vrátila aj dnes. Povedala to na tlačovej besede poslankyňa NR SR za OĽaNO-NOVA Veronika Remišová. Ako ju doplnil líder SaS Richard Sulík, štátu sa podľa neho zmocnila mafia.“

Snímka obrazovky 2017-05-11 o 15.40.57
Dnes pre zmenu opozičníci nevyhlásili, že „štátu sa zmocnila mafia“ ale podali trestné oznámenie orgánom „štátu, ktorého sa zmocnila mafia,“ ako už vyhlásil Sulík.
Ak je pravda, čo tvrdí Sulík (nie je vylúčené, že to pravdou môže byť), myslia si Sulík a Matovič, že mafia odhalí samú seba?
Asi nie.

Buď je všetko inak alebo Sulík a Matovič len hrajú divadlo alebo si myslím, že jeden je blbý a druhý je blbší. (Myslím si to, podľa a v duchu myslenia poslanca Igora Matoviča ako uvádza v DENNÍKu N Robím teraz rozhovor s vami. Naozaj chcete povedať, že ak pred tvrdenie, že za niečím stojí Danko, vložíte „myslím si“, už to nie je obvinenie?

Názor a skutkové tvrdenie sú odlišné veci aj pred súdom. Názor môžete mať akýkoľvek. Môžete si myslieť, že Fico má milenku Troškovú, ale keď to poviete natvrdo – Fico má milenku Troškovú – je to niečo dramaticky iné.)

Nemali by Sulík a Matovič robiť niečo zmysluplnejšie a efektívnejšie ako podávať trestné oznámenia orgánom štátu, ktorého sa zmocnila mafia“ ?
Juraj Paška

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

DANKOVCI podporujú ORBÁNA a POĽSKO. SNS je za jednotu Európskej únie

Skupina poslancov Slovenskej národnej strany na čele s Jaroslavom Paškom predloží na najbližšej schôdzi NR SR …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *