Home / SVET / Pokrokový ruský systém elektronického boja je zničený, zasiahol ho dron pohraničnej stráže Ukrajiny

Pokrokový ruský systém elektronického boja je zničený, zasiahol ho dron pohraničnej stráže Ukrajiny

11.4.2024 (SITA.sk) – Ukrajinská pohraničná stráž zničila v Charkivskej oblasti najmodernejší ruský systém elektronického boja R-340RP Pole-21.

Informovala o tom vo štvrtok Štátna pohraničná stráž Ukrajiny, ktorú cituje spravodajský web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Moderný ruský systém elektronického boja R-340RP Pole-21 je zničený. Tento systém je určený na potlačenie satelitných navigačných kanálov. Avšak po stretnutí s dronom pohraničnej stráže boli funkcie tohto zariadenia degradované,“ uviedla pohraničná stráž.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Pohraničná stráž
Zdroj: SITA.sk – Pokrokový ruský systém elektronického boja je zničený, zasiahol ho dron pohraničnej stráže Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ukrajinská armáda tvrdí, že zasiahla ruskú raketovú loď Ciklon na okupovanom Kryme

Ak je správna informácia, že ruský raketový nosič Ciklon bol zasiahnutý na Kryme, ruské sily už nebudú schopné odpaľovať rakety Kalibr z kratšej vzdialenosti.

Jeden komentár

 1. Na začiatku bola konštrukcia, lebo podľa svedkov traja únoscovia (Hrmo, Kovačič a Cintula), museli mať k dispozícii auto, (a to nejaký bezprízorný chudák nemal) uniesli spred internátu dievča, ktoré potom odviezli niekam (kde bol k dispozícii špagát na zviazanie – nikto totiž nejde na diskotéku so šnúrou na prádlo), tam ju potom zviazali a odviezli do Senca utopiť. Bolo potrebné mať aj nejakú korunnú svedkyňu, lebo svedkovia únosu boli, ale svedkovia zviazania a utopenia nie. Na to sa najviac hodila Miezgová, ktorá bola z Piešťan a poznala Cervanovú aj Hrma. Keď táto verzia padla museli začať odznova, ale to sa už nedalo klasickými vyšetrovacími metódami. Len s podporou českých kriminalistov, ktorí boli schopní a ochotní v päťdesiatych rokoch dostať na šibenicu aj nevinných. Kde ale začať – našťastie pomohla ŠTB, tak ako mnohokrát predtým, aj potom.
  Veď začiatkom júla 1976 boli v socialistickom Československu na návšteve dve francúzky (kapitalistky, sionistky, organizátorky emigrácií) – snáď si niekto nemyslí, že ŠTB ich nesledovala na každom kroku od prvého až do posledného dňa. A boli tu na pozvanie Čermana a v sprievode Andrášika. Títo boli z Nitry. Tak a koho tu máme ešte z Nitry? Beňová – dokonca priateľka Tokára, SZM-áka ktorý diskotéky organizoval (vďaka Bohu za ten dar) a Škrobánka, ktorý dostal takú po papuli, že odletel až k stene a udal Vargu (Škrobánek síce z diskotéky odišiel už o desiatej ale ešte sa bude hodiť – ak by Andrášik nechcel svedčiť) a neskôr aj Zimákovú, ktorá bývala na internáte na izbe s už spomenutou Miezgovou v ďalšom školskom roku, takže o tom z rozprávania určite vedela všetko. Zimáková sa priatelila s Vargom (filmár – kameraman), ale tomu sa podarilo emigrovať – čím si zachránil život.
  Ale Zimáková poznala aj ďalšieho kameramana – volal sa Brázda (jeho rodičia mali auto) a chodil so Zimákovou na Gymnázium v Nitre. Potrebujeme ale niekoho, kto dá Karabínošovi po papuli a musí trochu vypadať ako Hrmo – Kocúr (tiež z Nitry), ktorého poznala Beňová (hotový ideál).
  Ďalšia komplikácia – Andrášik nechce svedčiť, nevadí obviníme ho, veď svedkov už máme dosť. (Škrobánek , Urbánek, Piaček, Okenka, Antošovský, Hlavanda,atď., väčšinou z Nitry a nepamätajú si čo robili pred piatimi rokmi, takže keď nebudú spolupracovať, môžeme ich dodatočne obžalovať).
  No a ešte máme kopu svedkov ktorých držíme za gule, lebo najprv vypovedali že tam neboli a potom že tam boli – a to je krivá výpoveď – vyber si 2,5 roka basa alebo spolupráca – napríklad Tokár.
  Ale matematika nepustí – do jedného auta sa toľko ľudí nezmestí (vodič Brázda plus Andrášik, Čerman, Sylvia a Lydia Cohen, Kocúr, Zimáková a Cervanová s veľkou taškou), zvlášť, keď svedkovia videli auto s najviac tromi pasažiermi. Potrebujeme druhé auto, musí byť červené a z Nitry – Čermanov švagor Bedač mal žltú fiatku 500 – ideál. Ďalší problém – obžalovať dve dievčatá spoza železnej opony na to si netrúfli ani ŠTB-áci, francúzky treba odviezť domov a na to potrebujeme niekoho z Nitry, kto vie po francúzky – Dúbravický. Posledným problémom bolo, že títo sa asi nebudú chcieť priznať, je treba zabezpečiť niekoho, komu dáme len malú vinu (a pár po papuli), napr. , že odviezol francúzky, alebo doniesol špagát a on nám ich pekne všetkých usvedčí – musí byť z Nitry, niekto mladší, neskúsenejší, s nižším vzdelaním, nemá politické krytie a musí poznať niekoho z obvinených (najlepšie aspoň dvoch Kocúr a Brázda) – Lachman.
  Takže nič komplikované – takto to proste vydalo. Stačilo len aby Varga neemigroval a dnes ste mohli písať že vrahovia boli Urbánek (nevedel kde bol po diskotéke – možno išiel s nimi), Škrobánek (nemá svedkov že potom bol v Prahe), Piaček (bol opoznaný v policajnom albume), Okenka (po diskotéke prespal na internáte u dievčaťa, ktoré nikto, nikdy nevidel) a Varga (ten sa už vlastne priznal stačilo len zmeniť zo svedka na obžalovaného) a korunná svedkyňa Beňová (keďže prespala na internáte – nemala aliby).
  Takýchto verzií sa dala vytvoriť kopa, len tam nesmeli byť arabi (Mahmoud Ramadan Hassan – býval na internáte, bol aj na diskotéke, Kamud Ali Sarraj Fouad – vlastnil krémový Fiat 125., Hassan Hussein Awni – bol tam ŠTB svedok proti Hrmovi), lebo cudzincov mohla vyšetrovať len ŠTB.
  Alebo aj členovia bratskej sovietskej delegácie, ktorí bývali na internáte oproti Cervanovej, práve mali opiáš a jeden z nich(Kozak) svedčil, že ju pekne vyprevadil až do vestibulu. Túto verziu nikto, nikdy nepreveroval, ale je dokázaný prípad, keď zosnovateľ tejto kauzy Pješčak v apríli 1981 vydal príkaz kamuflovať brutálnu trojnásobnú vraždu dvadsaťdeväťročnej Věry Dostálovej a jej dvoch detí, štvorročného Tomáša a šesťročnej Pavlíny, ktorá sa stala neďaleko Olomouca. V ich vlastnom dome ich kladivom na smrť umlátil sovietsky vojak, ktorý patril k neďalekej sovietskej posádke, pretože ho zrejme pristihli pri kradnutí. Hneď ako sa zistilo, kto je páchateľom, Pječšak vydal príkaz, aby ŠTB začala šíriť o prípade dezinformácie. Že teda vrahom bol zahraničný robotník s kriminálnou minulosťou, ale žiaľ polícii ušiel. V žiadnom prípade nesmelo vyjsť najavo, že išlo o sovietskeho vojaka. „Ide hlavne o to, aby informácie o osobe páchateľa neprenikla k osobám z radov chartistov a nepriateľských elementov,“ zdôraznil Pješčak v svojom rozkaze.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *