Home / POLITIKA / Neznesiteľná ľahkosť politiky, alebo chvála koalície

Neznesiteľná ľahkosť politiky, alebo chvála koalície

Vystúpenia Róberta Fica sú vždy vecné, erudované a naprosto profesionálne. Vyžaruje z neho charizma, pokoj a autorita.

Prejavuje silnú empatiu a trpezlivosť voči opozícii, mimovládkam i novinárom. Oproti tomu opozícia a niektorí novinári iba rozoštvávajú spoločnosť, sú neobjektívni, ba často až hysterickí. Neváhajú špiniť na Slovensko i v Bruseli, čo hraničí s vlastizradou. Táto štvavá kampaň slúži len a len na vytĺkanie politického kapitálu. Je mi to trápne a hanbím sa za to, že v minulosti som takúto opozíciu otvorene podporoval.

Dobre si pamätáme aj na tú hystériu spojenú so zrušením ÚŠP. A čo sa stalo? Nič. Všetko ide ďalej presne tak, ako má. Aj veľmi ťažký a komplikovaný stret Andreja Danka so semaforom bol príslušníkmi polície a generálnej prokuratúry promptne vyšetrený a vyhodnotený iba ako priestupok. A to v rekordne krátkom čase troch mesiacov. To nám dáva obrovskú nádej, že aj tie najkomplikovanejšie násilné a majetkové trestné činy budú tiež rýchlo, povedzme v horizonte 25 – 30 rokov vyriešené a páchatelia neujdú spravodlivému trestu. Ak dovtedy nepomrú od staroby.

Andrej Danko je mimoriadne charizmatická osobnosť. Je to šikovný politik, ktorý elegantným, spôsobom okopíroval svoju diplomovú prácu a podobne získal aj vojenskú hodnosť kapitána. V ťažkých časoch dokázal zmobilizovať národné, vlastenecko – simplexné elementy a dostal sa tak do parlamentu s krásnym výsledkom tesne nad 5 %. On a jeho ľudia presne pochopili požiadavku doby. Veď národno – konzervatívne myšlienky sa teraz po Európe šíria rýchlejšie ako africký mor ošípaných („len ťažko povedať, čo je horšie“, šepká mi moje opozičné alter ego).

Pán Danko sa nedal odradiť ani incidentom so semaforom a hrdo kandidoval na úrad prezidenta SR, vzápätí na post predsedu NR SR a následne aj do Europarlamentu. Ak mu to nevyjde, v budúcnosti určite bude kandidovať na šéfa Ústavného Súdu, alebo Generálnej Prokuratúry, v čom mu úprimne fandím.

Predseda SNS je veľmi ambiciózny, pritom skromný a pracovitý človek, schopný úplne všetkého. Ukázal nám, obyčajným ľudom, že všetci môžeme aj napriek svojim minimálnym schopnostiam pomýšľať na ľubovoľne vysokú ústavnú funkciu. Slovensko sa tak stalo krajinou neobmedzených možností, podobne ako USA, kde na post prezidenta kandiduje človek podobného razenia, Donald Trump. Máme sa teda v budúcnosti na čo tešiť.

Ale zo všetkého najdôležitejšia je ekonomika. Koalícia správne pochopila, že prvoradí sú ľudia. Treba im masívne a plošne zvyšovať dôchodky, platiť za nich úroky z hypoték a aj doplatky za energie. Predsa nemôže nejaký chudák stavať luxusnú vilu len za svoje, alebo len tak ohrievať obrovský bazén. Treba zachovať sociálne istoty aj zmier a masívne pomáhať. Opozícia sa zmohla len na chabé reči o zadlžovaní Slovenska, neudržateľnosti rozpočtu a vysokých úrokoch, čo je vyslovená hlúposť. Už neplatia staré a skostnatené poučky od ekonómov typu Friedmanna, či Markowitza. Je nová doba, a na to treba reagovať pružne a flexibilne.

Premiér i minister Kamenický správne odhadli, ze svet sa nachádza v permanentnej kríze a preto štát potrebuje permanentné krízové riadenie. Nastávajú oveľa horšie časy, veď stále je tu vojna na Ukrajine, pribudol konflikt na blízkom východe a stopercentnou zárukou ďalších a ešte horších kríz sú ľudia ako Trump, Si Tin, i Vladimír Vladimírovíč. Určite nás čaká obrovská inflácia, hodnota peňazí sa bude blížiť k nule, ale tým pádom aj hodnota nášho štátneho dlhu.

„Bingo! Trefa! Jackpot! Toto je absolútne logické a geniálne.“ Naša koalícia to pochopila ako prvá na svete, preto by bolo vyslovene nezodpovedné, keby sme sa teraz prestali zadlžovať. Tieto prelomové a inovatívne myšlienky prinášajú netradičný modus operandi v ekonómii. Sme na počiatku novej a naozaj modernej epochy v oblasti ekonomických vied. Zrekapitulujeme si to: Slovenskí koaliční ekonomickí experti objavili základnú premisu novej ekonomickej teórie, ktorá znie takto.

„Čím viac sa dnes zadĺžime, tým väčší finančný balík ušetríme v období nastávajúcej ťažkej celosvetovej krízy.“

Inými slovami, prežijú len tí, čo sa budú sústavne a masívne zadlžovať. Nechcem vzbudzovať prehnané očakávania, ale myslím si, že tento objav môže byť v budúcnosti ocenený aj nobelovou cenou za ekonómiu. Bola by to prvá nobelovka pre občana Slovenska, svetový úspech a obrovská reklama pre náš mladý štát.

Opozícia neustále vyplakáva a fabuluje mýty o nezodpovednosti a o prejedaní budúcnosti. To sú iba naivné, hysterické ba až infantilné kecy. Veď každému aspoň trochu príčetnému človeku je už dávno jasné, ze žiadnu budúcnosť nemáme. Tak prečo nás tak hlúpo a zbytočne títo zlomyseľní opozičníci strašia?

Moja rada znie: „Nebojme sa, hlavy hore a smelo si užívajme prítomnos’t. Carpe diem, priatelia, carpe diem.“

Miroslav Sukenik

Zdroj foto: TU a TU

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Je po voľbách a nastal čas zmierenia

Je po voľbách a všade je cítiť nenávisť, hnev a polarizovanú spoločnosť. Takto to ďalej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *