streda , 16 január 2019
Home / EKONOMIKA / Doprava a infraštruktúra / Brexit bez dohody môže narušiť leteckú dopravu, spoločnosti sa spoliehajú na otvorené hranice

Brexit bez dohody môže narušiť leteckú dopravu, spoločnosti sa spoliehajú na otvorené hranice

DUBAJ 10. januára (WebNoviny.sk) – Ak Británia v marci odíde z Európskej únie bez dohody, môže to narušiť leteckú dopravu. Povedal to vo štvrtok generálny riaditeľ Medzinárodnej asociácie pre leteckú dopravu (IATA) Alexandre de Juniac.

Riziká pre dopravu sú podľa jeho slov čiastočne pod kontrolou po ohlásení záložných plánov.

Vyslovil však obavy z možnosti čiastočného narušenia, ktorého súčasťou by mohli byť úprava a rušenie letov v období po takzvanom brexite bez dohody. Terajšie pravidlá pre leteckú dopravu medzi Britániou a EÚ totiž odzrkadľujú úroveň prepravy z roku 2018. Predpokladá sa pritom, že osobná letecká doprava v Európe v tomto roku posilní o 5,5 percenta.

Nemám obavy, že nastane veľké narušenie, ale mám obavy, že nastanú narušenia v nadchádzajúcich týždňoch, v nadchádzajúcich mesiacoch, pretože to nebolo správne nastavené,“ povedal de Juniac v Dubaji novinárom. IATA, ktorá zastupuje približne 290 leteckých spoločností, sa spolieha na otvorené hranice, konštatoval de Juniac. „Keď tieto hranice zavriete, nie je to pre nás dobrá správa,“ dodal.

Viac k témam: brexit, letecká doprava
Zdroj: Webnoviny.sk – Brexit bez dohody môže narušiť leteckú dopravu, spoločnosti sa spoliehajú na otvorené hranice © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Z Bratislavy do Košíc sa už letecky nedostanete, ale z východu Slovenska do Prahy stále áno

České aerolínie prestali prevádzkovať linku Praha – Bratislava – Košice a späť. BRATISLAVA 13. januára (WebNoviny.sk) – České aerolínie (ČSA) prestali prevádzkovať pravidelnú leteckú linku Praha – Bratislava – Košice a späť. Posledné lety na tejto trase uskutočnili v piatok 11. januára po viac ako piatich rokoch od obnovenia tohto spojenia v decembri 2013. Uvedené

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *