Home / SVET / Na oslobodenom území Charkivskej oblasti našli počas ostatného mesiaca 530 mŕtvych osôb

Na oslobodenom území Charkivskej oblasti našli počas ostatného mesiaca 530 mŕtvych osôb

8.10.2022 (Webnoviny.sk) – V oslobodených častiach Charkivskej oblasti na východe Ukrajiny bolo od 7. septembra objavených 530 mŕtvych osôb. Námestník ukrajinského ministra vnútra Jevhen Jenin priblížil, že medzi nimi bolo 225 žien, 257 mužov a 19 detí, pričom 29 tiel nebolo identifikovaných.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Až 447 tiel našli v masovom hrobe v meste Izium. Jenin uviedol, že forenzní experti našli pri množstve tiel náznaky násilnej smrti vrátane známok mučenia. Podľa neho niektoré telá „mali okolo krku povraz, ruky zviazané za chrbtom, rany po guľkách na kolenách a zlomené rebrá“.

Od vypuknutia vojny bolo v Charkivskej oblasti zabitých najmenej 1350 civilistov. Šéf vyšetrovacieho oddelenia štátnej polície v Charkivskej oblasti Serhij Bolvinov uviedol, že v nedávno oslobodených oblastiach našli už 22 miest mučenia.

Viac k témam: Charkov, Masový hrob, Mučenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Na oslobodenom území Charkivskej oblasti našli počas ostatného mesiaca 530 mŕtvych osôb © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Peskov potvrdil, že Rusko začalo sťahovať svoje mierové sily z Náhorného Karabachu

Rusko nasadilo niekoľko tisíc vojakov v Náhornom Karabachu v roku 2020 po vtedajšej eskalácii konfliktu Arménska a Azerbajdžanu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *