Home / SVET / Na pseudoreferende sa v Zaporožskej oblasti zúčastnilo iba zopár ľudí, Fedorov odsúdil zmanipulované výsledky hlasovania

Na pseudoreferende sa v Zaporožskej oblasti zúčastnilo iba zopár ľudí, Fedorov odsúdil zmanipulované výsledky hlasovania

28.9.2022 (Webnoviny.sk) – Na falošnom referende v Rusmi okupovanej časti ukrajinskej Zaporožskej oblasti sa zúčastnilo len 0,5 % obyvateľov. Ako referuje web Ukrajinská pravda, na Telegrame to uviedol legitímny starosta Melitopoľa Ivan Fedorov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zmanipulované referendum

„Ďakujem Melitopoľčanom za ich vytrvalý odpor voči nepriateľovi. Žiadny civilizovaný štát neuznáva prevedenie ani výsledky falošného referenda,“ vyhlásil Fedorov.

Občanov ubezpečil, že ukrajinská vláda bude naďalej vyplácať dôchodky obyvateľom dočasne okupovaných území, mzdy štátnym zamestnancom a poskytovať všetky sociálne istoty.

Zoznam zradcov

Fedorov poznamenal, že na špeciálne zriadenú e-mailovú adresu dostávajú od občanov informácie o zradcoch a úrady tak poznajú mená všetkých kolaborantov. „Nikto z nich sa nevyhne zodpovednosti,“ povedal.

Proruskí predstavitelia v štyroch okupovaných regiónoch Ukrajiny v stredu vyhlásili, že všetky sú za pripojenie sa k Rusku. V pseudoreferende v Zaporožskej oblasti podľa Ruskom dosadených volebných predstaviteľov podporilo anexiu 93 percent hlasujúcich, v Chersonskej oblasti 87 percent, v Luhanskej 98 percent a v Doneckej dokonca 99 percent hlasujúcich.

Viac k témam: Referendum, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Na pseudoreferende sa v Zaporožskej oblasti zúčastnilo iba zopár ľudí, Fedorov odsúdil zmanipulované výsledky hlasovania © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mier za ruských podmienok nebude znamenať koniec ľudského utrpenia, uviedla estónska premiérka Kallasová

Kallasová priznala, že západných spojencov treba čoraz viac presviedčať o potrebe podpory Ukrajiny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *