Home / POLITIKA / ŠOKujúce vysvetlenie SAMOVRAŽDY dôležitého svedka

ŠOKujúce vysvetlenie SAMOVRAŽDY dôležitého svedka

Zastrelil sa František Böhm. Bol dôležitým svedkom proti vysokopostaveným policajtom a Kočnerova spojka. Exsiskár a podnikateľ s palivami Böhm vypovedal o údajnom podplácaní policajného exprezidenta Milana Lučanského i ďalších obvinených v prípade Judáš.

Písali sme o tom TU. 

DENNÍK POLITIKA nekĺže po povrchu a prináša svojím čitateľom necenzúrované a pravdivé spravodajstvo, ktoré naši čitatelia môžu sami analyzovať a konfrontovať aj s inými zdrojmi informácii.

Oslovili sme viacerých odborníkov na trestné právo ako vnímajú situáciu po smrti dôležitého svedka v akcii NAKA s názvom JUDÁŠ.

Okrem Štefana Harabína, sudcu Najvyššieho súdu a experta na trestné právo, ktorý sa vo svojej praxi stretol s desiatkami samovrážd svedkov, ostatní oslovení si neželali mediálne reagovať na túto tragickú udalosť. Všetci sa však zhodli v tom, že „tragédia je mimoriadne zvláštna a vyjadrili údiv, prečo svedkovi neboli zadržané strelné zbrane, ktoré mal v držbe.“

Vyjadrenie Š. Harabina prinášame čitateľom v úplnom a necenzúrovanom znení. 

DP: Pan doktor, ako sudca Najvyššieho súdu SR a odborník s mnohoročnými skúsenosťami v oblasti trestného práva by naši čitatelia radi poznali Váš názor na smrť kľúčového svedka v akcii NAKA s názvom JUDÁŠ Františeka Böhma, ktorý vypovedal o korupcii vo vedení polície a usvedčoval aj bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika a gen. Milana Lučanského z prijímania úplatkov. Čo si myslíte o tom, že kľúčového svedka v akcii JUDÁŠ Františeka Böhma zastupoval bývalý šef SIS Vladimír Mitro a druhého kľučového svedka v akcii JUDÁŠ, exnámestníka riaditeľa SIS Beňa zastupoval budúci špeciálny prokurátor Daniel Lipšic?

ŠH: Každá trestná kauza, v ktorých zastupoval Lipšic, zatiaľ iba zvolený špeciálny Neprokurátor, vzhľadom na jeho osobné vyjadrenia a vystupovanie s mediálnym mainstreamovým doprovodom, sa dá charakterizovať ako politická.

Z tých poznatkov a skúsenosti, ktoré mám z práce trestného sudcu, keď cez tisícky trestných spisov  som musel posudzovať u nespočetného množstva páchateľov v rámci subjektívnej stránky trestného činu vždy ich motív sa núkajú zatiaľ dve alternatívy vysvetľujúce konanie kajúcnika Františka Böhma.

Prvá, že mal výčitky svedomia, keď niekoho nevinného nespravodlivo obvinil s cieľom privodiť si prepustenie z väzby. 

Druhá, že bol vydieraný, resp. nútený, aby pokračoval v obviňovaní ďalších nevinných na politickú objednávku, alebo z iných dôvodov.

Viacerí oslovení sa ku smrti Františeka Böhma paradoxne tiež vyjadrili veľmi obdobne ako premiér Matovič a teda, že „to už zrejme nikto nevyšetrí a dnes sa za tým patrí urobiť bodku.“
Na situáciu reagoval aj generálny prokurátor Žilinka, ktorý dal preveriť, prečo mal František Böhm, ktorý sa v piatok zastrelil, doma strelné zbrane.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

KTO je zodpovedný za MIGRANTOV? Mikulec, Matovič alebo HEGER? Žilinka to dal preveriť

Generálny prokurátor dal pokyn preveriť, či verejní činitelia nezanedbali svoje právomoci v súvislosti s nelegálnou migráciou. Maroš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *