Home / SLOVENSKO / Požiar bytu v Prešove má dve obete, evakuovali desiatky ľudí a primátor vyhlásil mimoriadnu situáciu

Požiar bytu v Prešove má dve obete, evakuovali desiatky ľudí a primátor vyhlásil mimoriadnu situáciu

25.11.2022 (Webnoviny.sk) – Dve obete a dvoch zranených ľudí si vyžiadal nočný požiar bytového domu na Prostějovskej ulici v Prešove. Ako informoval hovorca mesta Vladimír Tomek, požiar bytu na 8. poschodí výškového bytového domu na Sídlisku III bol nahlásený vo štvrtok o 22:21 na tiesňovej linke.

O tri minúty neskôr na miesto dorazili príslušníci Hasičského a záchranného zboru. Z bytovky evakuovali približne 200 osôb, ktoré sa v čase požiaru nachádzali v jednotlivých bytoch. Na miesto dorazil aj hasičský evakuačný autobus.

„Hasiči po príchode na miesto odstavili prívod plynu a vody, nakoľko prasklo vodovodné potrubie. Z bezpečnostných dôvodov bola odstavená aj elektrina,“ uviedol hovorca.

Mimoriadna situácia

Záchranári ošetrili ľudí, ktorí sa nadýchali dymu. „Žiaľ, vyslaní záchranári už nedokázali pomôcť dvom osobám, lekár musel konštatovať smrť. Ošetrili však ženu a muža, ktorí sa nadýchali splodín horenia. Počas transportu do nemocnice boli pri vedomí a v stabilizovanom stave,“ doplnila hovorkyňa operačného strediska Záchrannej a zdravotnej služby SR Alena Krčová.

V súvislosti s tragédiou vyhlásil primátor mesta František Oľha o 23:00 mimoriadnu situáciu. Bytový dom, v ktorom sa nachádza 72 bytov, je aktuálne pre obyvateľov neprístupný.

„Vzhľadom na rozsah požiaru musí objekt skontrolovať statik. Bytovku následne musia skontrolovať zástupcovia plynární, vodární a elektrární. Avizovaný je aj príchod expertíznej skupiny, ktorá bude zisťovať príčiny požiaru. Tie zatiaľ nie sú známe,“ dodal Tomek.

Dočasné náhradné ubytovanie

Ako v piatok ráno agentúru SITA informoval operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru v Prešove, pri požiari zasahovalo 16 príslušníkov zboru. Použitých bolo osem kusov technicky vrátane výškovej, poskytnutý bol aj evakuačný autobus. Požiar zlikvidovali o 01:36.

Príčina a rozsah škôd zatiaľ nie je určená, expert na zisťovanie príčin požiaru je na mieste udalosti. Mesto Prešov v spolupráci s Prešovským samosprávnym krajom zabezpečilo dočasné náhradné ubytovanie pre deväť osôb na stredoškolskom internáte na Volgogradskej ulici.

Ostatní obyvatelia si zabezpečili náhradné ubytovanie u rodinných príslušníkov a známych. „Po ukončení obhliadok bude umožnený obyvateľom koordinovaný prístup k bytom, aby si mohli prevziať svoje osobné veci. Jednotlivé byty budú sprístupnené v spolupráci s mestskou políciou,“ dodal hovorca mesta.

Viac k témam: Požiar, Primátor mesta Prešov
Zdroj: Webnoviny.sk – Požiar bytu v Prešove má dve obete, evakuovali desiatky ľudí a primátor vyhlásil mimoriadnu situáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lipšic v parlamente tvrdil, že SIS-ka brzdí trestné stíhania veľkých rýb politiky, tajní to označili za absolútnu lož

SIS podľa ich slov nenesie žiadnu vinu na stave, v akom sa nachádzajú viaceré trestné konania podliehajúce dozorovej právomoci ÚŠP.

Jeden komentár

  1. Volám sa BOUZEK MILAN
    z Prahy, ČR, na tejto stránke som natrafil na tohto poskytovateľa pôžičiek a rozhodol som sa kontaktovať jeho email, bol som prekvapený, keď som mu dal požadovaný dokument, zrazu mi schválili pôžičku 3 500 000 Kč, nemohol som ver tomu, že všetko funguje. Bola mi pripísaná pôžička vo výške 3 500 000 CZK, poraďte prosím každému, kto potrebuje pôžičku, aby sa obrátil na tohto súkromného veriteľa so žiadosťou o pôžičku prostredníctvom e-mailu: tomasblahuta057@gmail.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *