nedeľa , 25 októbra 2020
Home / SLOVENSKO / Radšej niekoľkonásobne viac nahnevaných ľudí ako mŕtvych, hovorí o nových opatreniach primátor Rybníček

Radšej niekoľkonásobne viac nahnevaných ľudí ako mŕtvych, hovorí o nových opatreniach primátor Rybníček

30.9.2020 (Webnoviny.sk) – Krízový štáb v Trenčíne v súvislosti s druhou vlnou pandémie koronavírusu rozhodol o uzatvorení sáun na krytej plavárni, ale aj o dočasnom zrušení komerčných prenájmov na zimnom štadióne či v školských telocvičniach. “Radšej niekoľkonásobne viac nahnevaných ľudí ako mŕtvych,” komentoval prijatie nových bezpečnostných opatrení po rokovaní mestského krízového štábu trenčiansky primátor Richard Rybníček.

Viac o téme: Koronavírus

Nové opatrenia prijal krízový štáb po tom, čo vláda na najbližších 45 dní vyhlásila núdzový stav. “Na toto obdobie sme zrušili činnosť centier voľného času. Zrušili sme všetky plavecké kurzy organizované pre školy a riaditeľom škôl sme zároveň odporučili nielen obmedziť komerčné prenájmy telocviční, ale aj úplne zastaviť výučbu telesnej výchovy,” uviedol Rybníček.

S epidemiologickou situáciou v školách je trenčiansky primátor nateraz spokojný. “Mali sme menší problém v Základnej škole Východná, ktorý sa však veľmi rýchlo vyriešil. Vďaka prístupu učiteľov, ale určite aj vďaka zodpovednosti rodičov je situácia dobrá,” poznamenal Rybníček.

Trenčiansky primátor zároveň nepredpokladá, že počas 45-dňového núdzového stavu prijmú v meste podobné opatrenia ako počas prvej vlny pandémie, keď na niekoľko dní zaviedli v meste parkovanie zadarmo a bezplatne premávala aj mestská hromadná doprava.

“Odporúčame všetkým ľuďom v Trenčíne, aby obmedzili akékoľvek spoločenské stretávania, oslavy a zábavy, a vrátili sa k tvrdému režimu z prvej vlny. Potrebujeme zastaviť šírenie vírusu, ktoré podľa nás už nie je pod kontrolou,” dodal Rybníček.

Viac k témam: Koronavírus, krízový štáb, opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Radšej niekoľkonásobne viac nahnevaných ľudí ako mŕtvych, hovorí o nových opatreniach primátor Rybníček © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Spoločná maďarská strana by sa podľa prieskumu dostala do parlamentu

Podľa predsedu strany Most-Híd aj tento fakt potvrdzuje, že myšlienka spájania je správna.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *