štvrtok , 19 júl 2018
Home / VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ CENZÚRY / ŽIDOM sa nepáči konferencia o prezidentovi TISOVI

ŽIDOM sa nepáči konferencia o prezidentovi TISOVI

Kotlebovec Lacko má byť hlavným diskutujúcim. Židovskej ambasáde v Bratislave sa to však nepozdáva. V rámci objetivity prinášame tlačová správa Izraelského veľvyslanectva k semináru o osobnosti Jozefa Tisa v plnom znení:

Bratislava, 24.2.2017
Dnes, 24.4.2017, je oficiálny Spomienkový deň výročia Holokaustu v Izraeli. V Izraeli si pripomíname pamiatku šiestich miliónov židov, ktorí boli zavraždní nemeckými nacistami a ich spojencami, medzi ktorými bolo aj 100 000 slovenských židov. Slovenská vláda počas Tisovho režimu, ktorý v tom čase vládol na Slovensku, verejne a nadšene spolupracovala pri popravách slovenských občanov židovského pôvodu.
S veľkým zdesením sme sa dopočuli o seminári, ktorý sa uskutoční zajtra v meste Nitra. Tento projekt je podporovaný biskupom nitrianskej diecézy Viliamom Judákom a bude tam prednášať aj pán Martin Lacko, ktorého spojitosť s pravicovou Kotlebovou stranou ĽSNS je verejne známa. Sme nesmierne sklamaní a prekvapení, že Univerzita Komenského sa tiež priamo podiela na organizovaní tohto seminára.

Je to vysoko poľutovaniahodné, že práve v tento deň sú skutky a osoba Jozefa Tisa verejne velebené a ocenené. Práve Jozef Tiso bol na čele antisemitického politického režimu, ktorý robil všetko pre vyhubenie slovenských židov. Preto sa obraciame na všetkých čestných ľudí, aby sa nezúčastnili a odmietli akúkoľvek spoluprácu na tomto podujatí.
„Som si istý, že slušní ľudia na Slovensku sú zhrození, a že si uvedomujú potrebu vzdelávania a poučenia budúcej generácie mladých Slovákov o naozajstnom charaktere Jozefa Tisa a o nebezpečnej a ohavnej stránke antisemitizmu,“ hovorí veľvyslanec Štátu Izrael na Slovensku, J. E. Zvi Aviner Vapni.

exred.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

První český pár gayů uspěl u Nejvyššího soudu, oba je uznal za rodiče

První český pár homosexuálů prosadil, aby v rodném listě jejich dítěte byli jako právoplatní rodiče …

Jeden komentár

  1. Židia tiež zavraždili viac ako 60 miliónov ľudí,boli to prevažne kresťania !!. A toto nič nezaujímajú,len židia . Neviem načo toto rozoberajú. Treba myslieť na budúcnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *