štvrtok , 18 október 2018
Home / VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ CENZÚRY / ŽIDOM sa nepáči konferencia o prezidentovi TISOVI

ŽIDOM sa nepáči konferencia o prezidentovi TISOVI

Kotlebovec Lacko má byť hlavným diskutujúcim. Židovskej ambasáde v Bratislave sa to však nepozdáva. V rámci objetivity prinášame tlačová správa Izraelského veľvyslanectva k semináru o osobnosti Jozefa Tisa v plnom znení:

Bratislava, 24.2.2017
Dnes, 24.4.2017, je oficiálny Spomienkový deň výročia Holokaustu v Izraeli. V Izraeli si pripomíname pamiatku šiestich miliónov židov, ktorí boli zavraždní nemeckými nacistami a ich spojencami, medzi ktorými bolo aj 100 000 slovenských židov. Slovenská vláda počas Tisovho režimu, ktorý v tom čase vládol na Slovensku, verejne a nadšene spolupracovala pri popravách slovenských občanov židovského pôvodu.
S veľkým zdesením sme sa dopočuli o seminári, ktorý sa uskutoční zajtra v meste Nitra. Tento projekt je podporovaný biskupom nitrianskej diecézy Viliamom Judákom a bude tam prednášať aj pán Martin Lacko, ktorého spojitosť s pravicovou Kotlebovou stranou ĽSNS je verejne známa. Sme nesmierne sklamaní a prekvapení, že Univerzita Komenského sa tiež priamo podiela na organizovaní tohto seminára.

Je to vysoko poľutovaniahodné, že práve v tento deň sú skutky a osoba Jozefa Tisa verejne velebené a ocenené. Práve Jozef Tiso bol na čele antisemitického politického režimu, ktorý robil všetko pre vyhubenie slovenských židov. Preto sa obraciame na všetkých čestných ľudí, aby sa nezúčastnili a odmietli akúkoľvek spoluprácu na tomto podujatí.
„Som si istý, že slušní ľudia na Slovensku sú zhrození, a že si uvedomujú potrebu vzdelávania a poučenia budúcej generácie mladých Slovákov o naozajstnom charaktere Jozefa Tisa a o nebezpečnej a ohavnej stránke antisemitizmu,“ hovorí veľvyslanec Štátu Izrael na Slovensku, J. E. Zvi Aviner Vapni.

exred.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

TUNISAN znásilnil SLOVENKU. CHEMICKÁ KASTRÁCIA, takýto tvrdý TREST navrhuje Salvini

Dvadsaťročný Tunisan znásilnil vo štvrtok v Ríme 38-ročnú Slovenku. Informovala o tom talianska tlačová agentúra …

Jeden komentár

  1. Židia tiež zavraždili viac ako 60 miliónov ľudí,boli to prevažne kresťania !!. A toto nič nezaujímajú,len židia . Neviem načo toto rozoberajú. Treba myslieť na budúcnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *