utorok , 26 marec 2019
Home / SVET / V Pakistane odsúdili ženu, ktorá po dohodnutej svadbe otrávila celú rodinu

V Pakistane odsúdili ženu, ktorá po dohodnutej svadbe otrávila celú rodinu

MULTÁN 9. novembra (WebNoviny.sk) – Súd v Pakistane uznal ženu a jej priateľa vinnými z toho, že otrávili 17 členov rodiny, a udelil im 15 trestov odňatia slobody na doživotie.

Ásija Bíbí a Šahíd Lašárí okrem toho musia každý zaplatiť pokutu tri milióny pakistanských rupií (v prepočte viac ako 19-tisíc eur), uviedol predstaviteľ polície Zafár Ikbal. Sudca protiteroristického súdu Šakír Hasan dvojicu odsúdil vo štvrtok a rozhodol, že ich viacnásobné doživotné tresty si odpykajú súbežne.

Bíbí sa vlani v septembri musela proti vlastnej vôli vydať za Amjáda Husajna. O mesiac neskôr sa podľa vyšetrovateľov dohodla s Lašárím, že otrávia nádobu s mliekom, ktoré následne vypil Husajn a jeho rodina. V dôsledku otravy, ktorú vypilo dovedna 27 ľudí, zomrelo sedemnásť osôb.

Viac k témam: odsúdenie, otrava, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – V Pakistane odsúdili ženu, ktorá po dohodnutej svadbe otrávila celú rodinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pre anonymné hrozby evakuovali radnice vo viacerých mestách v Nemecku, uzavreli aj okolité ulice

Prípady vyšetruje polícia. BERLÍN 26. marca (WebNoviny.sk) – Pre anonymné hrozby evakuovali v utorok ráno radnice vo viacerých nemeckých mestách. Podľa prvotných informácií sa evakuácie dotkli šiestich miest: Augsburg, Kaiserslautern, Chemnitz, Göttingen, Neunkirchen a Rendsburg. V niekoľkých prípadoch policajti potvrdili, že išlo o bombové hrozby. Radnice aj okolité ulice preventívne uzavreli a budovy prehľadávajú zásahové

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *