streda , 17 október 2018
Home / SLOVENSKO / Aktualizované: Medzi Sliačom a Kováčovou sa zrútilo vojenské lietadlo L-39

Aktualizované: Medzi Sliačom a Kováčovou sa zrútilo vojenské lietadlo L-39

aktualizované 10. októbra 15:15

SLIAČ 10. októbra (WebNoviny.sk) – Medzi Sliačom a Kováčovou sa v stredu približne o 14:15 zrútilo cvičné vojenské lietadlo L-39. Ako ďalej informovala hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková, bližšie informácie rezort obrany poskytne na brífingu.

Podľa Ľuboša Michálika z Operačného strediska Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskej Bystrici sa obaja piloti katapultovali a sú pravdepodobne bez zranenia.

„Stíhačka Albatros L 39 nie je vyzbrojená. Na mieste zasahujú vojenskí hasiči,“ uviedol Michálik s tým, že požiar je lokalizovaný. Zasahuje 12 príslušníkov OR HaZZ vo Zvolene a OR HaZZ v Banskej Bystrici na štyroch kusoch techniky.

Bolo vidieť dva padáky

Ako informoval po rokovaní vlády minister Peter Gajdoš (SNS), rezort obrany má informácie o tom, že posádka pred samotným nárazom mohla stihnúť vyskočiť.

„Bolo vidieť dva padáky, takže je stále veľká šanca, že je posádka nažive. Približne o päť minút ide na miesto komisia,“ povedal Gajdoš. Ministerstvo obrany bude priebežne poskytovať informácie o páde cvičného lietadla.

Lietadlo L-39

Podľa údajov z internetovej stránky ministerstva obrany je L-39 dvojmiestne, prúdové lietadlo, určené na základný a pokračovací výcvik pilotov, umožňujúce jednoduchý prechod na bojové lietadlo MiG-29.

Je určené na ničenie pozemných a pomaly letiacich vzdušných cieľov, prípadne k vedeniu vzdušného prieskumu. Je vybavené dvojprúdovým motorom AI-25TL. Albatros je podľa rezortu v prevádzke u viac ako 30 vzdušných síl na svete.

SPRÁVU AKTUALIZUJEME

Viac k témam: Armáda SR, minister obrany, Ministerstvo obrany SR, nehoda lietadla
Zdroj: Webnoviny.sk – Aktualizované: Medzi Sliačom a Kováčovou sa zrútilo vojenské lietadlo L-39 © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Študent priznal zrazenie dôchodcov na priechode, páru musí zaplatiť vysoké bolestné

Stredoškolák Jakub zrazil vo Zvolene na priechode dvoch ľudí, musí im zaplatiť bolestné takmer 38-tisíc eur. BANSKÁ BYSTRICA 16. októbra (WebNoviny.sk) – Stredoškolák Jakub Václavík na Okresnom súde vo Zvolene priznal, že ako vodič motorového vozidla zrazil na priechode pre chodcov manželský pár dôchodcov. Súd mu za to vymeral dva roky odňatia slobody podmienečne a

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *