Home / Bulvárne / *urevník a podvodník. Nájdite rozdiel medzi slovenskými a vietnamskými politikmi

*urevník a podvodník. Nájdite rozdiel medzi slovenskými a vietnamskými politikmi

Kauza únosu bývalého vysokého vietnamského komunistického politika z Nemecka cez Slovensko späť do jeho vlasti (Písali sme o tom už aj TU a TU a TU a TU a TU) poukazuje na značné rozdiely v kultúre a vnímaní politiky vo Vietname a na Slovensku. V rámci objektivity použijeme aj citácie z aktuálneho článku investigatívneho portálu aktuality.sk – Kto je Vietnamec Trinh Xuan Thanh a prečo ho uniesli? Otázky a odpovede

Takže poďme poporiadku. Portál aktuality.sk v svojom článku priznáva, že 

„Hoci Vietnamec ušiel do Nemecka s celou rodinou, pričom manželka a tri deti išli už pár dní pred ním, neodolal možnosti stretnúť sa so svojou vietnamskou priateľkou. Milenka priletela za Thanhom z Paríža, štyri dni strávili v berlínskom hoteli Sheraton.“

Podľa DENNÍKa POLITIKA by bolo objektívnejšie povedať, že Vietnamec Thanh je *urevník, ktorý sa nehanbí podvádzať s milenkou svoju zákonitú manželku.

Dalej portál aktuality.sk v svojom článku ďalej priznáva, že 

„Vietnamec Thanh sa stál takpovediac štátny biznismen a bol aj vysokým funkcionárom tamojšej komunistickej strany. Postupne sa vypracoval až na riaditeľa jednej z dcérskych spoločností vietnamského olejárskeho koncernu Petrovietnam, ktorý je plne v rukách centrálnej vlády Vietnamu. Je to najväčší producent ropy v tejto ázijskej krajine a druhý najväčší dodávateľ energie. V riaditeľskom kresle sa udržal od roku 2009 do roku 2013. Spoločnosť PetroVietnam Construction Joint Stock Corporation (PVC) mal Vietnamec Thanh pripraviť o 3,3 bilióna vietnamských dongov, v prepočte asi o 130 miliónov eur.“

Podľa DENNÍKa POLITIKA by bolo objektívnejšie povedať, že Vietnamec Thanh je jednoducho podvodník a defraudátor.

Ako sa prišlo na to, že Thanh je problém? Portál aktuality.sk v svojom článku tvrdí, že v máji 2016 sa „vo vietnamských novinách objavili fotky luxusného SUV Lexus, na ktorom sa vozil Thanh. Hoci sa snažil vysvetliť, že ide len o vypožičané vozidlo, nepomohlo mu to – mali ho usvedčiť špeciálne evidenčné čísla. V jeho domovine platí pravidlo, že funkcionári nemajú poburovať bežných ľudí luxusnými vozidlami.“

Takže summa summárum môžme zhrnúť, že Vietnamec Thanh sa vozil na luxusnom automobile, ktorého pôvod nevedel vysvetliť, mal milenku a ukradol zo štátnej firmy milióny EUR. Vietnamský súd ho odsúdil na doživotie. Pred súd ho doviedla vietnamská tajnú služba. Je viac ako zréjme, že komunistický vietnamský štátny systém funguje. Previnilca (aj keď je ním vysoký stranícky funkcionár) polícia/tajná služba zatkne a postaví pred súd. Nezávislý vietnamský súd *urevníka a podvodníka odsúdi na doživotie. V porovnaní s Čínou môže byť Vietnamec Thanh s rozsudkom nakoniec aj spokojný. V Číne by dostal trest smrti a už by asi aj visel.

A teraz sa vráťme na Slovensko.

Koľko slovenských politikov a funkcionárov strany sa vozí na luxusných SUV a okradlo Slovensko o milóny EUR? A koľko slovenských politikov a funkcionárov strany ma mílenky?

Aby sme nechodili ďaleko okolo horúcej kaše, môžme použiť príklad slovenského exministra. Exminister všetky svoje majetkové pomery vedel vysvetliť a všetky jeho automobily sú koshér. Keby sme chceli použiť slová klasika, že „všetky peniaze zarobil dlhoročnou a poctivou prácou“ na ministerstve a cez ministerstvo, ani by sme neboli ďaleko od pravdy.

Viacerí slovenskí expremiéri boli médiami tiež neoprávnene napádaní, že majú milenky. Aj tieto absurdné fabulácie sórosových médií sa ukázali ako nepravdivé, lebo všetky blízke spolupracovníčky expremiérov boli buď ich asistentky alebo radkyňe. V žiadnom prípade, to neboli *urvy a teda ani politici nemohli byť logicky *urevníci.

Takže milí čitatelia DENNÍKa POLITIKA, našli ste aj vy rozdiel medzi slovenskými a vietnamskými politikmi?

Ak áno, pošlite nám TIP do DENNÍKA na email: tipydodennika@dennikpolitika.sk a najlepší tip odmeníme poznávacím zájazdom do Vietnamu 🙂

Spracoval za pomoci aktualit.sk a Frankfurter Allgemeine Zeitung

Marian Zaboj

Pozn. na záver: Veríme kalimu, je to štátny záujem :-). Verte nám

 

 

 

 

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

ŠOKujúce dôkazy. Ako MATOVIČovci priznili právny štát SLOVENSKO?

140 prípadov nezákonných a úmyselných konaní. Publikácia Úradu vlády SR o týchto činoch má 141 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *