nedeľa , 16 jún 2019
Home / šport / Ostatné športy / Plážové volejbalistky Dubovcová a Štrbová v Nemecku tesne zaostali za bronzovou pozíciou

Plážové volejbalistky Dubovcová a Štrbová v Nemecku tesne zaostali za bronzovou pozíciou

MÜNSTER 10. júna (WebNoviny.sk) – Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Andrea Štrbová nasadené ako siedme napokon obsadili 4. miesto a tesne nedosiahli na medailu na kvalitne obsadenom turnaji nemeckej národnej série Techniker Beach Tour v Münsteri (8. – 10. júna).

Slovenky, ktoré na podujatí s piatimi dvojicami z Top 16 svetového rebríčka štartovali vďaka voľnej karte, v nedeľu najskôr v druhom zápase semifinále prehrali tesne 1:2 (-15, 20, -11) so šestkami podujatia Teresou Mersmannovou a Cinjou Tillmannovou.

Odvrátili mečbal a vynútili si tajbrejk

Dubovcová so Štrbovou v druhom sete odvrátili jeden mečbal a vynútili si tajbrejk, v ňom ťahali za kratší koniec. V následnom súboji o bronz slovenské beachvolejbalistky – opäť v troch setoch – nestačili 1:2 (-16, 17, -8) na turnajové štvorky a svetové pätnástky Karlu Borgerovú a Margaretu Kozuchovú.

Odporúčame:
Dubovcová a Štrbová porazili nasadené dvojky a postúpili do semifinále turnaja v Münsteri

Slovenky, tridsiate druhé vo svetovom rebríčku, sa Borgerovej a Kozuchovej nerevanšovali za rovnako tesnú prehru 1:2 (27, -15, -16) z 1. kola play-off (o postup do osemfinále) na májovom turnaji kategórie Four stars v brazílskej Itapeme v rámci tohtoročnej World Tour.

Slovenky získali cenný skalp

Úradujúce slovenské šampiónky v sobotu v Münsteri najskôr triumfovali v trojčlennej základnej C-skupine. Nasadené pätnástky Larissu Claassenovú a Ninu Interwiesovú zdolali 2:0 (14, 13), následne si poradili 2:0 (19, 19) s turnajovými desiatkami Annou Behlenovou a Sarah Schneiderovou. Vo večernom štvrťfinále Slovenky získali cenný skalp, zvíťazili tesne 2:1 (12, -18, 17) nad dvojkami podujatia a aktuálnymi svetovými štrnástkami Victoriou Bieneckovou a Isabel Schneiderovou, keď v tajbrejku odvrátili tri mečbaly.

Počas nasledujúceho týždňa (15. – 17. 6.) sa Natália Dubovcová a Andrea Štrbová vďaka voľnej karte predstavia v Drážďanoch na ďalšom turnaji nemeckej série. Následne ich čaká viacero podujatí v rámci World Tour, najskôr štvorhviezdičkový turnaj v Ostrave (20. – 24. júna).

Informácie sú z webu Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).

Nemecká Techniker Beach Tour 2018 v plážovom volejbale 

Münster – nedeľa:

Semifinále:
Natália Dubovcová, Andrea Štrbová (SR-7) – Teresa Mersmannová, Cinja Tillmannová (Nem.-6) 1:2 (-15, 20, -11) za 56 minút

O 3. miesto:
Karla Borgerová, Margareta Kozuchová (Nem.-4) – Natália Dubovcová, Andrea Štrbová (SR-7) 2:1 (16, -17, 8) za 45 minút

Zdroj: Webnoviny.sk – Plážové volejbalistky Dubovcová a Štrbová v Nemecku tesne zaostali za bronzovou pozíciou © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bežec Souleiman prekonal najstarší rekord P-T-S, Ledecká dosiahla nové slovenské maximum

Slovenský šprintér Ján Volko dosiahol v prvom rozbehu národný výkon roka 10,38 s, čo znamenalo 4. miesto a postup do finále vďaka času.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *