piatok , 29 mája 2020
Home / SVET / Ruské ministerstvo zaradilo Navaľného fond proti korupcii na zoznam zahraničných agentov

Ruské ministerstvo zaradilo Navaľného fond proti korupcii na zoznam zahraničných agentov

9.10.2019 (Webnoviny.sk) – Ruské ministerstvo spravodlivosti označilo v stredu za zahraničného agenta neziskovú organizáciu, ktorá stojí za veľkými protikorupčnými vyšetrovaniami. Fond boja s korupciou (FBK) založil opozičný líder Alexej Navaľnyj a tento krok sa považuje za ďalší pokus ruskej administratívy potlačiť opozíciu.

Ruské úrady v minulosti týmto spôsobom stigmatizovali rôzne mimovládne zoskupenia, vrátane vysoko rešpektovaných ľudskoprávnych organizácií.

Riaditeľ fondu Ivan Ždanov v stredu uviedol, že neprijali žiadne peniaze zo zahraničia a cieľom zaradenia na zoznam je zničenie organizácie. Fond získal svoje renomé vďaka odhaľovaniu korupcie.

V posledných rokoch narástol na celonárodnú sieť Navaľného podporovateľov, ktorí odhaľujú korupciu u miestnych predstaviteľov a organizujú vo svojich regiónoch opozičné zhromaždenia.

Zdroj: Webnoviny.sk – Ruské ministerstvo zaradilo Navaľného fond proti korupcii na zoznam zahraničných agentov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nemecko chce uvaliť sankcie na Rusa, ktorý zosnoval kybernetický útok na parlament

Nemecko bude usilovať, aby Európska únia uvalila sankcie na muža z Ruska, ktorý sa údajne podieľal v roku 2015 na kyberútoku na parlament.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *