piatok , 29 mája 2020
Home / EKONOMIKA / Ekonomická situácia na Slovensku nie je dramatická, vyhlásil minister Žiga

Ekonomická situácia na Slovensku nie je dramatická, vyhlásil minister Žiga

9.10.2019 (Webnoviny.sk) – Súčasná ekonomická situácia na Slovensku nie je zatiaľ podľa ministra hospodárstva Petra Žigu dramatická. “Posledných päť, šesť rokov sme rástli, teraz sa nachádzame na ceste dole z kopca, ale ešte stále sme na tom kopci, nie sme v priekope,” povedal minister po stredajšom rokovaní vlády.

Predložil akčný plán

Zároveň však pripustil, že objem objednávok za prvý kvartál tohto roku nie je vo firmách v takom rozsahu, ako bol pôvodne plánovaný. “Skôr mám pocit, že možno to nerastie, ale je to na jednej úrovni,” skonštatoval Žiga.

Ministerstvo hospodárstva SR preto podľa neho v tejto súvislosti predložilo do pripomienkového konania 1. akčný plán pre realizáciu opatrení vyplývajúcich zo Stratégie hospodárskej politiky SR do roku 2030.

Investičná pomoc pre dve firmy

Vláda v stredu schválila investičnú pomoc pre dve spoločnosti. Porsche Werkzeugbau získa od štátu investičnú pomoc vo výške 2 mil. eur na vybudovanie nového centra automatizácie a robotizácie automobilovej výroby a Muehlbauer Automation 3 mil. eur ako pomoc pri vybudovaní novej technologickej základne za účelom poskytovania inžinierskych služieb na zabezpečenie výskumu a vývoja pre potreby interných a externých zákazníkov.

Podľa ministra ide v oboch prípadoch o investície s vysokou pridanou hodnotou. “Sú to presne tie investície, ktoré nie su veľké, nezamestnajú veľa ľudí, ale z hľadiska dlhodobej perspektívy majú najväčšiu pridanú hodnotu,” vyhlásil Žiga po rokovaní vlády. Takéto investície podľa neho na Slovensku potrebujeme.

Viac k témam: minister hospodárstva SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Ekonomická situácia na Slovensku nie je dramatická, vyhlásil minister Žiga © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Odbory žiadajú pre zamestnancov Amazonu vyššie platy, počas koronakrízy totiž firma znásobila svoje zisky

Spoločnosť im odkazuje, že vo svojom sektore majú konkurencieschopné platy a iné zamestnanecké výhody.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *