Home / SLOVENSKO / Syndróm SARI si na Slovensku vyžiadal ďalšiu obeť, ochorenie sa prenáša vzduchom

Syndróm SARI si na Slovensku vyžiadal ďalšiu obeť, ochorenie sa prenáša vzduchom

NITRA 8. marca (WebNoviny.sk) – Akútny respiračný syndróm SARI si v Nitrianskom kraji vyžiadal ďalší ľudský život. Ako informoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre, ochoreniu podľahla 59-ročná žena v okrese Nitra.

Syndróm si vyžiadal už štyri obete

Od začiatku tohto roka sa v kraji potvrdilo SARI aj v prípade ďalších štyroch úmrtí, pričom väčšina pacientov mala zároveň aj vírus chrípky.

SARI sa prejavuje ako chrípka, no u niektorých pacientov môže mať ťažký priebeh s komplikáciami a môže sa končiť až smrťou. Pacienti bývajú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu. Ochorenie je infekčné, prenáša sa vzduchom.

Chorobnosť v kraji klesla

Zákaz návštev momentálne platí vo Fakultnej nemocnici Nitra, v Špecializovanej nemocnici svätého Svorada Zobor a vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Nové Zámky.

Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia v Nitrianskom kraji tento týždeň klesla o 0,6 percenta oproti deviatemu kalendárnemu týždňu.

Lekári hlásili 8 848 akútnych respiračných ochorení, z toho chrípku a chrípke podobné ochorenia diagnostikovali v 1 616 prípadoch. Predstavuje to pokles chrípky o 28,5 percenta. Priebeh ochorení bol komplikovaný u 167 osôb.

Viac k témam: chorobnosť, chrípka, ochorenie SARI
Zdroj: Webnoviny.sk – Syndróm SARI si na Slovensku vyžiadal ďalšiu obeť, ochorenie sa prenáša vzduchom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pellegrini odcestuje na pracovnú cestu do Česka, stretne sa s predstaviteľmi senátu aj prezidentom Pavlom

Súčasťou zahraničnej cesty bude aj kladenie vencov na Národnom pamätníku na Vítkove a položenie kytice k pamätnej tabuli Alexandra Dubčeka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *