Home / SLOVENSKO / Fico oznámil, že prerušuje akúkoľvek komunikáciu s TV Markíza, Denníkom N, SME a Aktualitami

Fico oznámil, že prerušuje akúkoľvek komunikáciu s TV Markíza, Denníkom N, SME a Aktualitami

21.11.2023 (SITA.sk) – Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) prerušuje akúkoľvek komunikáciu s TV Markíza, Denníkom N, Sme a portálom Aktuality. Prerušenie komunikácie potrvá dovtedy, dokým si tieto médiá „nezačnú plniť zákonnú povinnosť“.

Fico tvrdí, že od vzniku jeho vlády si spomínané médiá neplnia povinnosť pravdivo, všestranne a včas informovať verejnosť o činnosti orgánov verejnej moci.

„Sú to médiá, ktoré otvorene prejavujú nepriateľské politické postoje založené predovšetkým na zverejňovaní nepravdivých, neúplných informácií alebo na zamlčiavaní informácií,“ uviedol premiér.

Súčasne pripomína, že rešpektuje právne predpisy, a teda povinnosť orgánov verejnej moci poskytovať médiám informácie o svojej činnosti a zdôrazňuje, že účelom takejto povinnosti je garantovať pravdivé, všestranné a včasné informovanie verejnosti.

Viac k témam: Médiá, Novinári, Predseda vlády, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk – Fico oznámil, že prerušuje akúkoľvek komunikáciu s TV Markíza, Denníkom N, SME a Aktualitami © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prešov zostáva bez hazardu, poslanci potvrdili definitívny zákaz herní a kasín

Primátor mesta Prešov František Oľha začiatkom týždňa avizoval, že materiál z rokovania stiahne a bude sa o ňom verejne diskutovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *