Home / SLOVENSKO / Koaliční poslanci sa „zbabelo“ vyhli schôdzi výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny, Plaváková ho preto opäť zvoláva

Koaliční poslanci sa „zbabelo“ vyhli schôdzi výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny, Plaváková ho preto opäť zvoláva

14.11.2023 (SITA.sk) – Koaliční poslanci sa „zbabelo“ vyhli schôdzi výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny.

Ignorovanie povinností

Na ňom mali jeho členovia diskutovať o návrhu ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Erika Tomáša (Hlas-SD) k zmenám pri dvoch percentách z dane.

Výbor preto jeho predsedníčka Lucia Plaváková (PS) zvolá opäť. Apelovať bude aj na to, aby sa na ňom zúčastnil minister Tomáš i minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD).

„Uvidíme, dokedy budú koaliční poslanci ignorovať svoje pracovné povinnosti, medzi ktoré patrí aj účasť na zasadnutiach výboru,“ uviedla na utorkovej tlačovej besede Plaváková.

Zakázané slovné spojenie

Predsedníčka tvrdí, že na výbore by bolo o čom diskutovať, keďže vláda vo svojou programovom vyhlásení v oblasti ľudských práv, rovnosti a práv menšín „ani milimetrovým krôčikom“ nevykročila do 21. storočia.

„Rodová rovnosť je pre vládu Roberta Fica (Smer-SD) zjavne zakázané slovné spojenie,“ povedala.

Podľa poslankyne Zuzany Števulovej (PS) sa poslanci zľakli toho, že by prvýkrát na výbore mali rovnosť hlasov – prítomných malo byť šesť poslancov koalície a šesť opozície.

Viac k témam: Koalícia, Minister financií, Minister životného prostredia, Opozícia, Programové vyhlásenie
Zdroj: SITA.sk – Koaliční poslanci sa „zbabelo“ vyhli schôdzi výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny, Plaváková ho preto opäť zvoláva © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ekval IT 2024: Bez feministov to nepôjde

O príležitostiach pre ženy, ale aj témach ako domáce násilie či kybernetická bezpečnosť rozprávali inšpiratívne spíkerky a spíkri na 4. ročníku podujatia Ekval IT.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *