Home / SVET / Izraelská armáda našla v mešite Pásma Gazy „teroristický tunel“, v noci zaútočila na vojenský tábor Hamasu

Izraelská armáda našla v mešite Pásma Gazy „teroristický tunel“, v noci zaútočila na vojenský tábor Hamasu

14.11.2023 (SITA.sk) – Izraelská armáda natrafila v mešite v meste Gaza na „teroristický tunel“. Ako referuje web news.sky.com s odvolaním sa na vyhlásenie izraelskej armády na Telegrame, podľa zverejnených záberov „počas pozemných operácií jednotky izraelskej armády odkryli šachtu teroristického tunela umiestnenú v mešite v Pásme Gazy“.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Izrael tvrdí, že militantné hnutie Hamas používa civilistov ako ľudské štíty a miestne zariadenia ako základňu pre svoje útoky, ale militantná skupina tieto obvinenia popiera.

Izraelská armáda dodala, že jej „vojaci cez noc zaútočili na vojenský tábor používaný námornými silami Hamasu na výcvik a skladovanie zbraní“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Izraelská armáda, Izraelsko-palestínsky konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Izraelská armáda našla v mešite Pásma Gazy „teroristický tunel“, v noci zaútočila na vojenský tábor Hamasu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bude najnovšia americká pomoc pre Ukrajinu posledná?

Anton Hofreiter hovorí, že americká podpora Ukrajine sa stala príliš neistá vzhľadom na to, ako dlho bolo schvaľovanie ostatného balíka v slepej uličke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *