Home / SVET / Keď bol šteniatkom, ušiel svojmu osudu a prežil dlhý život. Najstarší pes na svete Bobi zomrel vo veku 31 rokov

Keď bol šteniatkom, ušiel svojmu osudu a prežil dlhý život. Najstarší pes na svete Bobi zomrel vo veku 31 rokov

23.10.2023 (SITA.sk) – Vo veku 31 rokov a 165 dní zomrel v sobotu v Portugalsku pes Bobi, ktorý bol podľa Guinnessových svetových rekordov najstarším psom na svete.

Ako referuje spravodajský web BBC, jeho úmrtie na sociálnej sieti oznámila veterinárka, ktorá ho niekoľkokrát ošetrovala.

Nástupca ešte nie je známy

„Napriek tomu, že prežil každého psa v histórii, jeho 11 478 dní na zemi by tým, ktorí ho milovali, nikdy nestačilo,“ napísala veterinárka Karen Beckerová.

Bobi sa vo februári stal najstarším žijúcim psom na svete a zároveň najstarším psom vôbec, čím prekonal predchádzajúci rekord z prvej polovice minulého storočia.

Predchádzajúcim najstarším psom bol austrálsky Bluey, ktorý zomrel v roku 1939 vo veku 29 rokov a päť mesiacov.

Bobiho vysoký vek potvrdila portugalská vládna databáza domácich zvierat, ktorú spravuje Národná únia veterinárnych lekárov. Identita Bobiho nástupcu s titulom najstaršieho žijúceho psa na svete zatiaľ nebola odhalená.

Deti držali Bobiho v tajnosti

Bobi prežil celý svoj život s rodinou Costovcov v dedine Conqueiros neďaleko západného pobrežia Portugalska. Na svet prišiel spolu s ďalšími tromi šteniatkami.

Leonel Costa, ktorý mal v tom čase osem rokov, povedal, že jeho rodičia mali príliš veľa zvierat a rozhodli sa dať šteniatka preč, ale Bobi im ušiel.

Leonel Costa spomína, že spolu s bratmi držali v tajnosti pred svojimi rodičmi, že sa starajú o Bobiho, až do chvíle, kým ich nakoniec odhalili.

Bobi sa nakoniec na viac ako tri desaťročia stal súčasťou rodiny a dokonca jedával rovnaké pokrmy ako jeho páni.

Dlhoveké psy v rodine Costovcov

Pred smrťou mal Bobi problémy s chôdzou a zhoršoval sa mu zrak. Podľa Costovcov nebol jediným psom v ich rodine, ktorý prežil dlhý život.

Bobiho matka sa dožila 18 rokov, zatiaľ čo ďalší pes z rodiny zomrel vo veku 22 rokov.

Viac k témam: Bobi, najstarší pes na svete
Zdroj: SITA.sk – Keď bol šteniatkom, ušiel svojmu osudu a prežil dlhý život. Najstarší pes na svete Bobi zomrel vo veku 31 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mier za ruských podmienok nebude znamenať koniec ľudského utrpenia, uviedla estónska premiérka Kallasová

Kallasová priznala, že západných spojencov treba čoraz viac presviedčať o potrebe podpory Ukrajiny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *