Home / šport / Tenis / Novak Djokovič dostal fľašou po hlave od fanúšika, na druhý deň už nosil v Ríme prilbu (video)

Novak Djokovič dostal fľašou po hlave od fanúšika, na druhý deň už nosil v Ríme prilbu (video)

11.5.2024 (SITA.sk) – Srbský tenista Novak Djokovič sa po takmer mesačnej prestávke uviedol na turnaji ATP Masters 1000 v Ríme hladkou výhrou nad Francúzom Corentinom Moutetom 6:3, 6:1, ale zápas mal pre svetovú jednotku nepríjemnú dohru. Jednému z fanúšikov, ktorí ho žiadali o podpis pri odchode z areálu, vypadla z batohu hliníková fľaša s vodou, a zasiahla Djokoviča do temena hlavy.

Neprišiel na pozápasovú tlačovku

Najlepší tenista sveta si vzápätí položil obe ruky na hlavu a schúlil sa k zemi. Neskôr v sprievode ochrankára odišiel tunelom do šatne.

„Pri odchode z dvorca Novaka Djokoviča zasiahla do hlavy fľaša s vodou, keď podpisoval autogramy. Dostal lekársku pomoc, opustil športový areál Foro Italico a vrátil sa do svojho hotela. „Jeho stav nie je dôvodom na obavy,“ uviedli organizátori vo vyhlásení.

Hrčka na hlave a zlé psychické rozpoloženie boli dôvody toho, že 36-ročný tenista neprišiel na pozápasovú tlačovú konferenciu. Neskôr však upokojil svojich fanúšikov reakciu na sociálnej sieti X. „Ďakujem za všetky starostlivé správy. Odpočívam v hoteli s ľadovým obkladom na hlave, ale vidíme sa v nedeľu na dvorci,“ napísal Djokovič.

Na hlave trochu krvi

Hovorca Talianskej tenisovej federácie Alessandro Catapano uviedol, že Djokovič mal na hlave trochu krvi, ale stehy neboli potrebné.

„Bol naštvaný, ale zdá sa, že je v poriadku,“ povedal Catapano. „Sme tiež veľmi rozrušení z toho, čo sa stalo, a snažíme sa zistiť, kto to bol. Polícia nás požiadala o informácie, ale osoba, ktorá to urobila, už odišla a je ťažké ju vypátrať,“ dodal Catapano.

Djokovič sa pripravuje na obhajobu titulu na Roland Garros, ktorý sa začne 26. mája. V nedeľu v Ríme by mal nastúpiť na zápas 3. kola proti Čiľanovi Alejandrovi Tabilovi.

Today I came prepared. #IBI24 pic.twitter.com/b4tRYhZ8d7— Novak Djokovic (@DjokerNole) May 11, 2024

#Djokovic è mitico,
Impossibile non amarlo ❤️

Eccolo dopo l’incidente
della borraccia ???

??? pic.twitter.com/UTQgTN5HsD— Sabrina F. (@itsmeback_) May 11, 2024

Viac k témam: ATP Masters 1000, Rím
Zdroj: SITA.sk – Novak Djokovič dostal fľašou po hlave od fanúšika, na druhý deň už nosil v Ríme prilbu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Swiateková vyhrala turnaj v Madride, vo finále odvrátila tri mečbaly a po troch hodinách zdolala Sobolenkovú

Tretím titulom a 30. víťazným zápasom v tomto roku sa Poľka Iga Swiateková vyrovnala Kazaške Jelene Rybakinovej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *