Home / SLOVENSKO / Smer-SD schválil kandidačnú listinu, v prvej desiatke je aj Gašpar a Erik Kaliňák je vyššie ako strýko

Smer-SD schválil kandidačnú listinu, v prvej desiatke je aj Gašpar a Erik Kaliňák je vyššie ako strýko

21.6.2023 (SITA.sk) – Strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) v utorok schválila kandidačnú listinu do parlamentných volieb, ktoré budú v septembri. Jednotkou na kandidátke je predseda Robert Fico, dvojkou je Juraj Blanár a prvú trojicu uzatvára Ľuboš Blaha.

Zo štvrtého miesta kandiduje Richard Takáč, z piateho Ladislav Kamenický, šestkou je Erik Kaliňák. Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák je na siedmom mieste na kandidátke, na ôsmom je Jaroslav Baška a deviatkou Smeru-SD je bývalý policajný prezident Tibor Gašpar.

Kandidátna listina je podľa strany „dominantne stranícka“ a reflektuje na „legitímnu ambíciu“ Smeru-SD vyhrať voľby. „Je kombináciou osvedčených lojálnych tvárí Smeru a novej generácie, ktorá sa postupne presadzuje. Návrh bol schválený konsenzom,“ uviedla strana.

Viac k témam: Kandidačné listiny, Opozícia, Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Smer-SD schválil kandidačnú listinu, v prvej desiatke je aj Gašpar a Erik Kaliňák je vyššie ako strýko © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šimečka: Vláda teraz opravuje to, na čo opozícia v súvislosti s novelou Trestného zákona mesiace upozorňovala (video)

Šimečka uviedol, že sa na mimoriadnej schôdzi v strede leta stretávajú pre babráctvo a amaterizmus vlády Roberta Fica.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *