Home / SVET / Ruské sily prechádzajú do strategických obranných pozícií, udržanie Doneckej oblasti zostáva ich „maniakálnym“ cieľom

Ruské sily prechádzajú do strategických obranných pozícií, udržanie Doneckej oblasti zostáva ich „maniakálnym“ cieľom

20.4.2023 (SITA.sk) – Ruské sily po neúspešnej zimnej ofenzíve vytvárajú celkovú strategickú obrannú pozíciu, povedal vo štvrtok hovorca Ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Andrij Jusov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Neznamená to však, že nepriateľ je porazený alebo, že už nepredstavuje pre Ukrajinu nebezpečenstvo,“ vyjadril sa Jusov pre ukrajinskú štátnu televíziu.

Podľa jeho slov má Rusko stále veľký počet vojakov, mobilizačný potenciál a techniku, hoci je zastaraná. Udržanie Doneckej oblasti zostáva „maniakálnym cieľom ruskej armády“, dodal Jusov. Informuje o tom portál Kyiv Independent.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Ruské sily prechádzajú do strategických obranných pozícií, udržanie Doneckej oblasti zostáva ich „maniakálnym“ cieľom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Grécko trápia vysoké teploty, v Aténach zatvárajú Akropolu a ďalšie pamiatky (foto)

Grécke ministerstvo kultúry uviedlo, že Akropola, ktorá je najobľúbenejšou starovekou pamiatkou v krajine, bude uzavretá od poludnia od 17:00.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *