Home / EKONOMIKA / Zisk štátnej lotériovej spoločnosti Tipos vlani vzrástol o viac než štvrtinu a presiahol 24 miliónov eur

Zisk štátnej lotériovej spoločnosti Tipos vlani vzrástol o viac než štvrtinu a presiahol 24 miliónov eur

6.4.2023 (SITA.sk) – Národná lotériová spoločnosť Tipos dosiahla v minulom roku zisk 24,1 mil. eur. V medziročnom porovnaní to podľa účtovnej závierky znamená nárast o 27 %.

Rok predtým totiž evidovala zisk 18,9 mil. eur. Tržby vlani narástli o 29 % na 1,27 mld. eur. Tie v poslednom desaťročí kontinuálne každý rok rastú.

Už pri výsledkoch za rok 2021 firma vyjadrila spokojnosť. Podľa nej výrazný rast obratu a zisku naštartovali v roku 2020. Napriek pandémii, počas ktorej výrazne utrpela predajná sieť, si dokázali udržať stabilné miesto na trhu.

Firma totiž v začiatkoch pandémie COVID-19 utrpela podnikateľské straty najmä pre zatvorenie drvivej väčšiny predajnej siete. Vďaka opatreniam sa im však nakoniec podarilo dobehnúť pôvodné straty.

Firma Tipos je obchodná spoločnosť so 100-percentnou majetkovou účasťou štátu. Slovenská republika je ako akcionár zastúpená Ministerstvom financií SR. Spoločnosť vznikla na prelome rokov 1992 a 1993.

Viac k témam: Hospodárske výsledky, účtovná závierka
Zdroj: SITA.sk – Zisk štátnej lotériovej spoločnosti Tipos vlani vzrástol o viac než štvrtinu a presiahol 24 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Poslanci budú rokovať o zrušení RTVS do úplného prerokovania bodu, následne budú hlasovať

Materiál deklaruje zámer vytvoriť novú inštitúciu, ktorá bude objektívne napĺňať verejnoprávny charakter vysielania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *