Home / SLOVENSKO / Nikto nepochybuje o odovzdaní stíhačiek MiG-29, tvrdí Fico a vníma to ako akt otvoreného nepriateľstva proti Rusku (video)

Nikto nepochybuje o odovzdaní stíhačiek MiG-29, tvrdí Fico a vníma to ako akt otvoreného nepriateľstva proti Rusku (video)

15.3.2023 (SITA.sk) – Predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico tvrdí, že nikto nepochybuje, že vláda SR je definitívne pripravená odovzdať slovenské bojové lietadlá MiG-29 Ukrajine.

Nepriateľstvo proti Ruskej federácii

Rozhodnutie vlády SR, či už je účinné, alebo pripravované je aktom otvoreného nepriateľstva proti Ruskej federácii,“ uviedol Fico na stredajšej tlačovej konferencii. Dodal, že Rusko bude na túto situáciu pravdepodobne reagovať.

Slovensko ide do pretekov a chce byť prvým štátom, ktorý otvorene bez akéhokoľvek zaváhania poskytne bojové stíhačky Ukrajine – nečlenskému štátu NATO, a sú určené na bojové operácie proti inej krajine. Ak takáto reakcia zo strany Ruskej federácie príde a nejakú podobu pravdepodobne bude mať, pýtame sa, či to nemá slúžiť na to, aby sa niekto pokúsil odložiť septembrové parlamentné voľby,“ tvrdí Fico.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Predseda Smeru-SD taktiež tvrdí, že dostal informáciu z vnútra polície, že vo štvrtok a v piatok má byť „celý rad mimoriadne agresívnych útokov proti opozícii“.

Domové prehliadky

Hovorí sa o domových prehliadkach, o prehliadke centrály strany Smer-SD. Je to len a len preto, aby prekryli to, čo dnes urobili, pokiaľ ide o otvorený akt nepriateľstva k Ruskej federácii,“ myslí si Fico.

Zároveň varoval všetkých politicky angažovaných policajtov, prokurátorov a sudcov, ktorí sa nechajú zatiahnuť do tohto „dobrodružstva“.Verím, že nám budú podhadzovať veci, lebo na to sú presne určené tieto aktivity,“ povedal.

Viac k témam: Opozícia, Politická kríza, Predseda strany Smer-SD, Stíhačka MiG-29, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Nikto nepochybuje o odovzdaní stíhačiek MiG-29, tvrdí Fico a vníma to ako akt otvoreného nepriateľstva proti Rusku (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

O novom predsedovi strany Hlas-SD rozhodne snem, ten sa bude konať 1. júna v Košiciach

Matúš Šutaj Eštok zdôraznil, že chcú, aby Hlas prežil odchod svojho predsedu Petra Pellegriniho, ktorý bol nedávno zvolený za prezidenta SR.

Jeden komentár

  1. adamkratochvil

    ak reakcia Ruska bude taka, ze rozbije Slovensko na padrť nech sa nikto nečuduje…toto co robia gauneri na Slovensku nie je ziadna sranda…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *