Home / SVET / Šéf NATO pozval Zelenského na samit vo Vilniuse. Ukrajina dúfa, že sa hneď po vojne stane členom aliancie

Šéf NATO pozval Zelenského na samit vo Vilniuse. Ukrajina dúfa, že sa hneď po vojne stane členom aliancie

1.3.2023 (SITA.sk) – Generálny tajomník Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Jens Stoltenberg oznámil, že pozval ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského na samit NATO, ktorý bude v júli v litovskom hlavnom meste Vilnius.

Pevne verím, že to bude silný znak našej solidarity, podpory zo strany spojencov Ukrajine, a dúfam, že Zelenskyj sa bude môcť zúčastniť,“ povedal Stoltenberg v stredu v rozhovore pre litovského verejnoprávneho vysielateľa LRT.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Samozrejme to bude závisieť od situácie na Ukrajine, ktorá je stále uprostred vojny,“ dodal šéf NATO. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Ukrajinský veľvyslanec Petro Bešta v Litve minulý týždeň povedal, že Zelenskyj sa plánuje na samite Severoatlantickej aliancie vo Vilniuse zúčastniť. Podľa Beštu ukrajinskí predstavitelia dúfajú, že účastníci samitu sa zhodnú „veľmi jasne, že hneď po skončení vojny sa Ukrajina stane členom NATO“.

Zelenskyj od začiatku otvorenej vojny zo strany Ruska strávil väčšinu času na Ukrajine, ale nedávno navštívil Washington, Londýn, Paríž a Brusel.

Viac k témam: členstvo v NATO, Generálny tajomník NATO, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Šéf NATO pozval Zelenského na samit vo Vilniuse. Ukrajina dúfa, že sa hneď po vojne stane členom aliancie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruské útoky v Doneckej oblasti zabili päť civilistov, ďalší siedmi utrpeli zranenia

Od začiatku vojny zomrelo v Doneckej oblasti pre boje 2013 ľudí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *