Home / SVET / Ruské sily budú vytlačené z Ukrajiny a bude obnovená jej suverenita, odkázal Putinovi šéf britskej obrany Wallace

Ruské sily budú vytlačené z Ukrajiny a bude obnovená jej suverenita, odkázal Putinovi šéf britskej obrany Wallace

19.1.2023 (Webnoviny.sk) – Ak sa prezident Putin spolieha na to, že sa tento rok začneme nudiť, mýli sa, skonštatoval britský minister obrany Ben Wallace počas tlačovej konferencie v Estónsku po správach, že Spojené kráľovstvo poskytne Ukrajine tanky Challenger 2. Informuje o tom portál Sky News.

Wallace zároveň zdôraznil, že Británia je pripravená pomáhať, ako dlho bude treba a Ukrajinu podľa neho budú podporovať „tento rok i budúci rok“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako dodal, je nevyhnutné, aby Rusko pochopilo, že budú „vytlačení, von z Ukrajiny“ a bude obnovená ukrajinská suverenita.

„My nikam neodchádzame, pán Putin – sme pripravení na dlhú dobu. Stojíme pri Ukrajine. Musíte si to prepočítať, musíte spraviť zmeny. Musíte odísť z Ukrajiny,“ odkázal ruskému vodcovi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruské sily budú vytlačené z Ukrajiny a bude obnovená jej suverenita, odkázal Putinovi šéf britskej obrany Wallace © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bude najnovšia americká pomoc pre Ukrajinu posledná?

Anton Hofreiter hovorí, že americká podpora Ukrajine sa stala príliš neistá vzhľadom na to, ako dlho bolo schvaľovanie ostatného balíka v slepej uličke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *