Home / SVET / Lukašenko sa dohodol s Putinom na spoločnom nasadení vojakov. Prezident tvrdí, že Kyjev plánuje útoky na Bielorusko

Lukašenko sa dohodol s Putinom na spoločnom nasadení vojakov. Prezident tvrdí, že Kyjev plánuje útoky na Bielorusko

10.10.2022 (Webnoviny.sk) – Bieloruský prezident Alexander Lukašenko sa podľa svojich slov dohodol s ruským vodcom Vladimirom Putinom na nasadení spoločného „regionálneho zoskupenia vojakov“. Podrobnosti o tom, kde a kedy by takéto zoskupenie vojsk nasadili, však nepovedal.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Lukašenkove vyhlásenie nasleduje po opakovaných tvrdeniach, že Ukrajina plánuje útok na Bielorusko. Na pondelkovom stretnutí s predstaviteľmi z oblasti obrany a bezpečnosti bieloruský vodca znova vyhlásil, že „o vykonaní úderov na území Bieloruska sa nielenže diskutuje, ale na Ukrajine sa aj plánujú“. Zároveň dodal, že vláda dostala „prostredníctvom neoficiálnych kanálov“ varovanie o týchto plánovaných útokoch.

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu, ktorú Moskva spustila aj z územia Bieloruska, sa neobjavili žiadne náznaky, že by sa ukrajinské sily chystali naň zaútočiť.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Lukašenko sa dohodol s Putinom na spoločnom nasadení vojakov. Prezident tvrdí, že Kyjev plánuje útoky na Bielorusko © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ukrajina a Rusko si vymenili desiatky zajatcov, sú medzi nimi aj vojaci, partizáni a ostreľovači

Poradca ukrajinského prezidenta Andrij Jermak oznámil, že prepustených bolo 116 ukrajinských zajatcov, ruské ministerstvo obrany uviedlo, že z ukrajinského zajatia sa vrátilo 63 ruských vojakov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *