Home / SVET / Minister Káčer vycestoval do Bruselu, s Borellom či Stoltenbergom bude riešiť dopady vojny na Ukrajine

Minister Káčer vycestoval do Bruselu, s Borellom či Stoltenbergom bude riešiť dopady vojny na Ukrajine

10.10.2022 (Webnoviny.sk) – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVaEZ SR) Rastislav Káčer odletel v pondelok ráno do Bruselu, kde ho čakajú rokovania so šéfom európskej diplomacie aj generálnym tajomníkom NATO.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Informuje o tom šéf rezortu diplomacie na sociálnej sieti. „Bude to moja nástupná návšteva, prvá vo funkcii ministra, a tak ma čaká „mini-maratón“ rokovaní s našimi dôležitými partnermi,“ priznal v statuse Káčer.

V Bruseli sa minister Káčer stretne s vysokým predstaviteľom Európskej únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku, podpredsedom Európskej komisie Josepom Borrellom, s ktorým budú rokovať o téme ruskej agresie proti Ukrajine, jej dôsledkoch ako aj o podpore Ukrajiny.

„Rokovať budem aj s generálnym tajomníkom Severoatlantickej aliancie Jensom Stoltenbergom, s ktorým neobídeme ani témy ako posilnenie kolektívnej obrany NATO, osobitne na východnom krídle Aliancie,“ píše v statuse šéf rezortu diplomacie, ktorého čakajú i rozhovory so slovenskými europoslankyňami a europoslancami o podpore väčšieho zastúpenia občanov SR v inštitúciách EÚ.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Rokovania, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister Káčer vycestoval do Bruselu, s Borellom či Stoltenbergom bude riešiť dopady vojny na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ukrajinských kňazov spolupracujúcich s Ruskom neminie trest, rozhodol Zelenskyj

Primárnym cieľom tohto opatrenia je Ruskom podporované krídlo Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi známe ako Moskovský patriarchát.

Jeden komentár

  1. tito žebráci len lozia a zverejnuju s kym trepu dve na tri len preto aby u ludi vyvolavali dojem, ze „pracuju“ a akí su dolezití…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *