Home / SVET / Nová legislatíva USA by mala zabezpečiť lepšiu ochranu údajov občanov EÚ

Nová legislatíva USA by mala zabezpečiť lepšiu ochranu údajov občanov EÚ

8.10.2022 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Joe Biden v piatok podpísal legislatívu, ktorá má zmierniť obavy Európskej únie z možného nezákonného špehovania americkými spravodajskými službami. Šéf Bieleho domu sľúbil posilnené záruky proti zneužívaniu zberu údajov a vytvorenie fóra pre právne záležitosti.

Tento Bidenov krok nadväzuje na predbežnú dohodu, ktorú americký prezident v marci oznámil spoločne s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou v snahe ukončiť dlhoročný boj o bezpečnosť údajov občanov EÚ, ktoré uchovávajú technologické spoločnosti v USA.

Washington a Brusel sú už dlho v spore medzi prísnymi pravidlami Európskej únie na ochranu osobných údajov a pomerne laxným režimom v USA, ktorým chýba federálny zákon o ochrane osobných údajov.

To vyvolalo neistotu u technologických gigantov vrátane Googlu a materskej spoločnosti Facebooku Meta, čo zvyšuje vyhliadky, že americké technologické spoločnosti budú možno musieť držať európske údaje mimo USA.

Viac k témam: Bezpečnosť dát, IT technológie, Ochrana osobných údajov
Zdroj: Webnoviny.sk – Nová legislatíva USA by mala zabezpečiť lepšiu ochranu údajov občanov EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Okupovaným Mariupoľom sa ozvalo päť hlasných explózií, nad mestom vraj bolo vidieť množstvo ruských lietadiel

Výbuchy podľa poradcu starostu pravdepodobne nastali na mieste, na ktoré Rusi nedávno prisunuli systémy protivzdušnej obrany a ďalšiu vojenskú techniku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *