Home / SLOVENSKO / Pripnite si malý kvietok narcisu na podporu onkologických pacientov aj vo vlakoch ZSSK na tratiach TEŽ

Pripnite si malý kvietok narcisu na podporu onkologických pacientov aj vo vlakoch ZSSK na tratiach TEŽ

21.4.2022 (Webnoviny.sk) –
Vo štvrtok 28. 4. sa uskutoční verejná zbierka pre onkologických pacientov s názvom Deň narcisov
Svoj žltý narcis si budú môcť cestujúci pripnúť a prispieť na dobrú vec aj na tratiach TEŽ

Dotýka sa nás to všetkých. A keďže zdravie máme iba jedno, je na každom z nás, aby sme sa oň starali a zároveň pomohli tým, ktorí nemajú to šťastie a o svoje zdravie musia denne bojovať. V tomto jarnom období sa, ako už tradične, koná zbierka, ktorú organizuje Liga proti rakovine. Deň narcisov už po 26-krát chce pomôcť vyzbierať finančné prostriedky pre ľudí bojujúcich s najzákernejšou chorobou – rakovinou.

Ako bude vyzerať dobrovoľník?

Jedinečná verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine dokáže pomôcť onkologickým pacientom a ich blízkym na celom Slovensku. Deň narcisov tento rok pripadne na štvrtok 28. 4. a v tento deň do ulíc vyjdú aj dobrovoľníci v bielych tričkách s textom „JA SOM“, s identifikačným číslom v strede narcisu priamo na tričku, papierovou pokladničkou modrej farby s oranžovo-bielou potlačou a textom „Deň narcisov 28. 4. 2022“, registračným číslom vydaným Ministerstvom vnútra SR a QR kódom pre bankové spojenie.

Prispejte aj na tratiach TEŽ

Vo vlakoch Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) bude v rámci tejto zbierky možné rovnako prispieť. Na tratiach tatranských elektrických železníc (TEŽ) (Poprad-Tatry – Starý Smokovec – Štrbské Pleso a Starý Smokovec – Tatranská Lomnica) budú dobrovoľníci z Ligy proti rakovine vykonávať zbierku v čase od 7:00 do 18:00. Cestujúci tak budú môcť dobrovoľne prispieť na dobrú vec.

Čo je DEŇ NARCISOV?

Žltý narcis ako symbol boja proti rakovine sa vo svete po prvýkrát objavil v roku 1987 v Írsku. O tri roky na to vznikla slovenská organizácia Liga proti rakovine, pridala sa k programu Európa proti rakovine a postupne sa začala zapájať do všetkých aktivít na úrovni Európskej únie a stala sa iniciátorom národných a medzinárodných aktivít v oblasti onkológie. Na medzinárodnej úrovni Liga proti rakovine spolupracuje so 40 organizáciami z 28 štátov Európy, s členmi ECL a inými organizáciami vo svete. Liga proti rakovine počas celého roka pripravuje projekty a programy, ktorými pomáha pacientom v ich konkrétnych problémoch súvisiacich s ochorením na Slovensku už vyše 30 rokov. Okrem toho sa stará o prevenciu a informovanosť celej verejnosti.

Pripnite si malý kvietok narcisu na podporu onkologických pacientov v uliciach či vo vlakoch ZSSK. Viac o možnostiach prispenia a o tom, ako pomáha Liga proti rakovine, nájdete na www.dennarcisov.sk. Prispieť do tejto zbierky je možné do 6. 5. 2022.

Informačný servis

Viac k témam: Deň narcisov, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Pripnite si malý kvietok narcisu na podporu onkologických pacientov aj vo vlakoch ZSSK na tratiach TEŽ © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Kultúrna diverzita a inklúzia nie sú v Nestlé prázdne pojmy, ale každodenná realita

Spoločnosť Nestlé rešpektuje a podporuje jedinečnosť a potenciál ľudí bez ohľadu na rasu, pohlavie, kultúru, sexuálnu orientáciu alebo zdravotné postihnutie. Uviedla to pri príležitosti zajtrajšieho Svetového dňa kultúrnej diverzity.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.