piatok , 22 januára 2021
Home / SVET / Británia sa obáva brazílskeho variantu koronavírusu, zakázala cestovanie z Latinskej Ameriky

Británia sa obáva brazílskeho variantu koronavírusu, zakázala cestovanie z Latinskej Ameriky

14.1.2021 (Webnoviny.sk) – Britská vláda pre obavy z variantu koronavírusu, ktorý bol identifikovaný v Brazílii, zakázala cestovanie do Veľkej Británie zo všetkých latinskoamerických krajín a z Portugalska. Zákaz nadobudne účinnosť v piatok ráno.

Britský premiér Boris Johnson sa vyjadril, že existuje “veľa otázok” v súvislosti s brazílskym variantom vírusu, vrátane toho, či je rezistentný voči vakcínam proti COVID-19. Informuje o tom portál news.sky.com.

Britský minister dopravy Grant Shapps uviedol, že cestovanie do Británie z Portugalska sa pozastavuje vzhľadom na rozsiahle dopravné spojenie tejto juhoeurópskej krajiny s Brazíliou.

Občania Británie a Írska, ako aj štátni príslušníci ďalších krajín, ktorí majú v Spojenom kráľovstve trvalý pobyt, môžu do Británie z Latinskej Ameriky a Portugalska pricestovať, ale musia spolu s ostatnými členmi svojej domácnosti zostať v desaťdňovej karanténe.

Viac k témam: cestovanie, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Británia sa obáva brazílskeho variantu koronavírusu, zakázala cestovanie z Latinskej Ameriky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lídri EÚ sa chcú dohodnúť na type očkovacích preukazov, do niektorých krajín sa bez nich možno nedostanete

Prvým cieľom certifikátov bude ich využitie na medicínske účely.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *