sobota , 28 novembra 2020
Home / SVET / V Dánsku sprísnili obmedzenia pre zmutovaný COVID-19 u noriek, nakazilo sa ním aj dvanásť ľudí

V Dánsku sprísnili obmedzenia pre zmutovaný COVID-19 u noriek, nakazilo sa ním aj dvanásť ľudí

6.11.2020 (Webnoviny.sk) – Pre viac ako štvrť milióna obyvateľov severného Dánska platia prísne obmedzenia, ktoré tamojšia vláda zaviedla pre zmutovaný koronavírus u noriek na tamojších farmách.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa premiérky Mette Frederiksen je cieľom týchto opatrení dostať vírus pod kontrolu. Už skôr vláda preň nariadila utratiť všetkých 15 miliónov noriek chovaných na norkových farmách, čo podľa farmárov ukončí daný priemysel.

Zmutovaný COVID-19 našli u dvanástich ľudí

V siedmich obciach v regióne Severné Jutsko, ktoré majú 280-tisíc obyvateľov, úrady pozastavili športové a kultúrne aktivity, zastavili verejnú dopravu a zatvorili regionálne hranice. Hranice medzi obcami môžu prechádzať len ľudia pracujúci v “kritických” zamestnaniach, ako napríklad policajti, zdravotníci a ďalší predstavitelia úradov.

Obyvateľov v regióne úrady vyzvali, aby podstúpili testovanie. Od soboty tam musia byť zatvorené reštaurácie a od pondelka tam študenti piateho ročníka a vyššie musia prejsť na dištančné vzdelávanie.

“Tento variant vírusu musíme úplne zničiť,” vyjadril sa vo štvrtok minister zdravotníctva Magnus Heunicke a dodal, že zmutovaný koronavírus zistili u 12 ľudí, jedenástich v severnom a jedného v západnom Dánsku.

Dánsko dalo utratiť milióny noriek

Minulý mesiac začalo Dánsko s utrácaním miliónov noriek na severe po tom, čo tam u tamojších zvierat zistili nákazu koronavírusom. Z celonárodného hľadiska zistili nákazu na 216 z 1 139 dánskych norkových fariem.

Koronavírus sa neprestajne vyvíja, ale dosiaľ neexistuje dôkaz o tom, že by niektorá z jeho mutácií predstavovala pre človeka zvýšené riziko.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, COVID-19, Koronavírus, norky, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – V Dánsku sprísnili obmedzenia pre zmutovaný COVID-19 u noriek, nakazilo sa ním aj dvanásť ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Kim Čong-un dal zrejme popraviť najmenej dvoch ľudí, tvrdí juhokórejská špionážna agentúra

Severokórejský vodca podľa juhokórejskej špionážnej agentúry "neprimerane reaguje v súvislosti s preventívnymi opatreniami proti COVID-19".

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *