utorok , 1 decembra 2020
Home / EKONOMIKA / Pandémia koronavírusu obmedzila aj vzdelávanie učňov, problémy majú najmä väčšie firmy

Pandémia koronavírusu obmedzila aj vzdelávanie učňov, problémy majú najmä väčšie firmy

6.11.2020 (Webnoviny.sk) – Tridsaťpäť percent personálnych manažérov nemeckých firiem, ktorých vo svojom prieskume oslovil inštitút Ifo, uviedlo, že pandémia koronavírusu narušila vzdelávanie učňov. Prekážky pri výcviku učňov hlásili predovšetkým manažéri väčších firiem. Inštitút Ifo o tom informoval v tlačovej správe, ktorú zverejnil v piatok.

V malých firmách, ktoré majú do 49 zamestnancov, prekážky pri výcviku učňov nastali podľa 27 percent manažérov. V prípade veľkých spoločností s viac ako 500 zamestnancami, prekážky vznikli podľa 56 percent manažérov.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Vážnosť obmedzení pri vzdelávaní učňov okrem iného závisí aj od typu odvetvia. V sektore služieb bol výcvik negatívne ovplyvnený u 39 percent firiem, v spracovateľskom priemysle u 36 percent podnikov a v obchode len u 29 percent spoločností.

Viac k témam: Koronavírus, učeň, vzdelávanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Pandémia koronavírusu obmedzila aj vzdelávanie učňov, problémy majú najmä väčšie firmy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prezidentka Čaputová odobrila zákony súvisiace s pomocou cestovnému ruchu a civilnému letectvu

Prezidentkou odobrený zákon o podpore domáceho cestovného ruchu vytvorí rámec pre tvorbu adresných schém štátnej pomoci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *