streda , 25 novembra 2020
Home / SVET / Slovinci vyšli pre pandemické opatrenia do ulíc, protesty sprevádzali násilnosti a zatýkalo sa (video)

Slovinci vyšli pre pandemické opatrenia do ulíc, protesty sprevádzali násilnosti a zatýkalo sa (video)

6.11.2020 (Webnoviny.sk) – Štvrtkové demonštrácie proti pandemickým opatreniam v slovinskej metropole Ľubľana prerástli do násilností, zadržali desať osôb. Informovala o tom v piatok slovinská polícia.

Viac o téme: Koronavírus

V centre mesta sa zhromaždili stovky demonštrantov, viacerí z nich do policajtov hádzali fľaše, svetlice a kamene. Bezpečnostné zložky proti výtržníkom nasadili slzný plyn aj vodné delo.

Demonštrácia sa konala napriek zákazu verejných zhromaždení. Podľa verejnoprávneho vysielateľa RTV Slovenija sa terčom útokov stali aj pracovníci médií, zásah do hlavy dostal jeden fotograf.

Slovinské úrady v snahe o spomalenie šírenia koronavírusu v krajine s dvoma miliónmi obyvateľov zaviedli rôzne reštrikcie vrátane zákazu nočného vychádzania.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, COVID-19, Koronavírus, Pandémia, protesty
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovinci vyšli pre pandemické opatrenia do ulíc, protesty sprevádzali násilnosti a zatýkalo sa (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Veľká Británia uvoľní pred Vianocami viacero opatrení, rodinné stretnutia dostali zelenú

Na zmiernení obmedzení týkajúcich sa cestovania a spoločenských stretnutí sa dohodli regionálne vlády naprieč celým Spojeným kráľovstvom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *