štvrtok , 29 októbra 2020
Home / šport / Olympijské hry v lete 2021 budú za každých okolností, zhodujú sa organizátori s MOV

Olympijské hry v lete 2021 budú za každých okolností, zhodujú sa organizátori s MOV

10.9.2020 (Webnoviny.sk) – Organizátori OH v japonskom Tokiu v spolupráci s Medzinárodným olympijským výborom sa snažia v súčasnej neľahkej situácii presviedčať verejnosť, že v lete 2021 sa napriek pandémii koronavírusu OH v Japonsku uskutočnia.

Už počas minulého týždňa šéf organizačného výboru Toširo Muto uviedol, že OH sa podľa neho budú konať aj v prípade, ak sa vedcom nepodarí uviesť do života očkovaciu vakcínu proti ochoreniu COVID-19. V úvode aktuálneho týždňa podobný názor prezentoval člen MOV John Coates.

Viac o téme: Koronavírus

Rôzne prieskumy verejnej mienky v Japonsku ukázali, že obyvatelia aj obchodný sektor sú skeptickí v názore, že v lete 2021 sa v Tokiu uskutočnia OH.

“Medzinárodný olympijský výbor je plne odhodlaný organizovať olympiádu v Tokiu v nasledujúcom roku. Podnikáme na to konkrétne kroky,” uviedol hovorca podujatia Masa Takaja.

Organizátori pripravujú postupy pre športovcov i fanúšikov

Organizátori OH už začali pripravovať možné postupy karantény pre športovcov smerujúcich do Japonska, ak by v lete 2021 nebola k dispozícii očkovacia vakcína proti koronavírusu. Tiež sa pripravujú rôzne možnosti testovania a udržiavania čo najväčšieho priestoru v bezpečnosti.

Príprava postupov sa netýka len športovcov, ale aj alternatívy návštevy fanúšikov, dokonca aj zahraničných. Neočakáva sa, že detaily týchto postupov budú známe skôr ako v úvode roka 2021.

Príprava OH musí pokračovať ďalej

Japonská ministerka pre olympiádu Seiko Hašimotová v utorok na tlačovej konferencii uviedla, že príprava OH musí pokračovať ďalej napriek komplikáciám.

“Cítim, že musíme zotrvať v prípravách, nech sa deje hocičo,” povedala.

Organizátori ešte stále nevyčíslili, koľko ich bude stáť odklad OH v Tokiu o jeden celý rok. Očakáva sa však suma v miliardách amerických dolárov.

Podľa štúdie Oxfordskej univerzity budú OH v Tokiu najdrahšie v histórii známych záznamov, teda od roku 1960.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu, LPH Letné paralympijské hry 2020 v Tokiu, Pandémia, vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk – Olympijské hry v lete 2021 budú za každých okolností, zhodujú sa organizátori s MOV © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovenskému športu sa dá jednoducho pomôcť, podľa Pellegriniho stačí presunúť 20 miliónov eur

Prostriedky vo výške 20 miliónov eur možno podľa Pellegriniho okamžite presunúť na iný účel, financie z Fondu na podporu športu určené na investície do športovej infraštruktúry navrhuje presunúť na okamžitú podporu športu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *