streda , 23 septembra 2020
Home / SVET / Lídri EÚ budú mať videokonferenciu s čínskym prezidentom, preberú klimatické zmeny aj koronavírus

Lídri EÚ budú mať videokonferenciu s čínskym prezidentom, preberú klimatické zmeny aj koronavírus

9.9.2020 (Webnoviny.sk) – Kľúčoví lídri Európskej únie (EÚ) majú na budúci týždeň naplánovanú videokonferenciu s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom, na ktorej budú diskutovať o viacerých otázkach vrátane klimatických zmien a pandémie koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus

EÚ v stredajšom vyhlásení uviedla, že pondelňajšiu konferenciu povedie predseda Európskej rady Charles Michel a okrem čínskeho prezidenta sa na nej zúčastní predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a nemecká kancelárka Angela Merkelová, ktorá momentálne “drží v rukách” rotujúce predsedníctvo EÚ.

Snaha o udržanie dobrých vzťahov s Čínou

Súčasťou videosamitu budú aj obchodné otázky, pretože mnoho členských štátov EÚ hľadá pre svoje spoločnosti možnosti, ako vstúpiť na čínsky trh.

Predstavitelia EÚ v ostatných mesiacoch niekoľkokrát zdôraznili potrebu udržiavania dobrých vzťahov s Čínou, ktorá čoraz viac rastie po hospodárskej, politickej a vojenskej stránke, keďže vzťahy medzi Spojenými štátmi americkými a EÚ sa zhoršili po nástupe Donalda Trumpa do funkcie prezidenta USA.

Samit lídrov prekazil koronavírus

Nemecko malo v pláne usporiadať v septembri samit so všetkými lídrami EÚ a Čínou, udalosť však nedávno odložili pre pandémiu koronavírusu.

Viac k témam: klimatické zmeny, Koronavírus, videokonferencia
Zdroj: Webnoviny.sk – Lídri EÚ budú mať videokonferenciu s čínskym prezidentom, preberú klimatické zmeny aj koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Česko čakajú dve skupiny opatrení proti šíreniu COVID-19, minister Prymula nevylúčil ani núdzový stav

Ak sa epidemiologickú situáciu v Česku nepodarí upokojiť, nevylúčil ani opätovné vyhlásenie núdzového stavu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *