utorok , 22 septembra 2020
Home / SLOVENSKO / Do Maďarska sa dá vstúpiť cez sedem hraničných priechodov, pre nákladnú dopravu slúžia tri

Do Maďarska sa dá vstúpiť cez sedem hraničných priechodov, pre nákladnú dopravu slúžia tri

3.9.2020 (Webnoviny.sk) – Na vstup do Maďarska je momentálne možné využiť sedem hraničných priechodov. Ako ďalej informoval tlačový odbor ministerstva vnútra, ide konkrétne o priechody Rajka – Čunovo, Komárno – Komárom, Esztergom – Štúrovo, Parassapuszta – Šahy, Kráľ – Banréve, Tornyosnémeti – Milhosť a Slovenské Nové Mesto – Sátoraljaújhely.

Pre tranzit nákladnej dopravy nad 7,5 tony je podľa rezortu vnútra možné použiť len tri hraničné priechody a to Rajka – Čunovo (diaľničný priechod), Parassapuszta – Šahy a Tornyosnémeti – Milhosť.

Ministerstvo pripomína, že od 1.septembra pristúpila maďarská vláda k úprave hraničných kontrol s tým, že si určila, cez ktoré hraničné priechody a miesta je možné vstúpiť na územie Maďarska.

„Zároveň si vymedzila okruh osôb, ktorým bude vstup do ich krajiny umožnený. Urobila tak vlastným nariadením vlády z nedele 30.augusta 2020 s platnosťou a účinnosťou od utorka 1. septembra 2020. Od tohto dátumu platí zákaz vstupu do Maďarska cudzím štátnym príslušníkom okrem tých, ktorí majú oprávnenie na trvalý pobyt v Maďarsku alebo výnimku uvedenú v nariadení. Toto nariadenie platí do 1. októbra,” dodal rezort vnútra.

Viac k témam: hraničné priechody
Zdroj: Webnoviny.sk – Do Maďarska sa dá vstúpiť cez sedem hraničných priechodov, pre nákladnú dopravu slúžia tri © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Kedy je vhodná doba investovať do zlata?

Investovať do zlata je jedným z najlepších spôsobov, ako svoje úspory nielen ochrániť pred infláciou, ale tiež ich zhodnotiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *