štvrtok , 2 apríla 2020
Home / SLOVENSKO / Matovičova kritika rýchlotestov na koronavírus môže mať diplomatické dopady, tvrdí Pellegrini

Matovičova kritika rýchlotestov na koronavírus môže mať diplomatické dopady, tvrdí Pellegrini

25.3.2020 (Webnoviny.sk) – Slovensko zatiaľ krízu v súvislosti s novým koronavírusom zvláda vďaka opatreniam, ktoré prijala bývalá vláda. Na tlačovom brífingu to konštatoval podpredseda parlamentu Peter Pellegrini. Ako uviedol, správnosť a účinnosť opatrení potvrdzuje fakt, že ani jedno z nich zatiaľ nová vláda nezrušila.

Mal by sa vyjadrovať citlivejšie

“Ak sa pánovi premiérovi nepozdávajú veci z Turecka alebo veci dohodnuté a zazmluvnené, nech oznámi všetkým dodávateľom, že ich nechce, garantujem, že iné krajiny po nich siahnu okamžite,” konštatoval Pellegrini. Zároveň požiadal, aby sa neočierňovalo všetko, čo sa spravilo a neurážali ľudia, ktorí na tom robili.

Viac o téme: Koronavírus

Súčasný premiér Igor Matovič by sa mal podľa Pellegriniho citlivejšie vyjadrovať ku kvalite rýchlotestov, pretože to môže mať diplomatické dopady.

Ako dodal, podľa informácií z ambasády Čínskej ľudovej republiky totiž pozorne vnímajú vyjadrenia na adresu rýchlotestov a ich kvality.

Testy zaberajú v istej fáze Covid-19

Ako konštatovala poslankyňa NR SR Denisa Saková, testy sa skúmali v laboratórnych podmienkach na Úrade verejného zdravotníctva a skúmajú ich aj vedci zo Slovenskej akadémie vied.

“Od začiatku sa hovorilo, že testy zaberajú v istej fáze ochorenia, počkala by som na výsledky výskumu,” povedala. Poukázala na to, že keď nám ich ponúkala najväčšia čínska farmaceutická spoločnosť, pravdepodobne význam v nejakej fáze ochorenia mať budú.

“Myslím si, že keď sa niekto rozhodne tieto testy ponúknuť ktorejkoľvek okolitej krajine v rámci Európskej únie, obratom budú kúpené iným štátom,” uzavrela.

Viac k témam: Koronavírus, podpredseda Národnej rady SR (NR SR), premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovičova kritika rýchlotestov na koronavírus môže mať diplomatické dopady, tvrdí Pellegrini © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nechcelo sa mu ísť do práce, hodil to na koronavírus. Banskobystričan čelí vyšetrovaniu

Policajti riešia prípad Banskobystričana, ktorý si vymyslel, že má príznaky nového koronavírusu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *