Home / šport / Ostatné športy / Aktualizované: Slováci v úvode predkvalifikácie ME 2021 v basketbale neuspeli v Poprade s Macedóncami

aktualizované 23. novembra 2017

BRATISLAVA 23. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenskí basketbalisti podľahli Macedóncom 66:74 vo štvrtkovom domácom zápase A-skupiny predkvalifikácie majstrovstiev Európy 2021. Domáci po prvom polčase zaostávali v Poprade o 14 bodov.

Zverencom trénera Ivana Rudeža nevyšla druhá štvrtina, ktorú ovládli Macedónci 21:8. Po zmene strán sa priebeh duelu vyrovnal, Slováci ožili najmä v záverečnej časti. Vstupovali do nej síce s mankom 16 bodov, no postupne sa im ho podarilo skresať rozdiel na štyri body. Súper si však napokon triumf postrážil.

Najlepším strelcom Slovenska sa stal Peter Sedmák, ktorý nazbieral 20 bodov. V drese Macedónska sa vytiahli 21-bodový Richard Hendrix a Vojdan Stojanovski, ten dosiahol o bod menej.

Slovensko sa najbližšie v predkvalifikácii predstaví až 22. februára 2018 na pôde Švajčiarska

PREDKVALIFIKÁCIA  NA MAJSTROVSTVÁ EURÓPY 2021

štvrtok

Slovensko – Macedónsko 66:74 (22:23, 8:21, 13:15, 23:15)
Najlepší strelci SR: Sedmák 20 (3 trojky), Kuric 11, Baťka a Ihring po 10
Rozhodovali: Čebyšev (Ukr.), Simonow (Nem.) a Ozolš (Lot.)

Najviac bodov Macedónska: Hendrix 21 (14 doskokov), V. Stojanovski 20, Sokolov, D. Stojanovski a Gjuroski po 8
TH: 14/6 – 18/15, fauly: 21 – 16, trojky: 10 – 7, rozhodovali: Čebyšev (Ukr.), Simonow (Nem.) a Ozols (Lot.)

Vyrovnaný úvod zápasu napokon patril hosťom, ktorý po prvej štvrtine viedli 23:22. Slováci ťažili najmä z presnej streľby z trojkového územia, keď premenili 4 zo 6 pokusov. Druhá desaťminútovka domácim nevyšla a postupne aj v dôsledku nepresností pustili Macedónsko do 14-bodového náskoku.

Na začiatku druhého polčasu chýbala najmä presnosť. To hralo do kariet Macedónsku, ktoré aj vďaka 8 z 10 úspešných trestných hodov zveľadilo svoje vedenie na 59:43.

Slováci oživili nádej na dobrý výsledok v záverečnej časti, v ktorej po štyroch minútach znížili na rozdiel 4 bodov. Skúsený súper však útok Slovákov postupne odrazil, využil slabšiu disciplínu domácich a dokázal doviesť duel do úspešného konca.

Viac k témam: basketbal, ME 2021, Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk – Aktualizované: Slováci v úvode predkvalifikácie ME 2021 v basketbale neuspeli v Poprade s Macedóncami © SITA Všetky práva vyhradené.