sobota , 14 decembra 2019
Home / EKONOMIKA / Johnson odkladá zníženie korporátnej dane na neurčito, vyjadril sa aj k dohode o brexite

Johnson odkladá zníženie korporátnej dane na neurčito, vyjadril sa aj k dohode o brexite

18.11.2019 (Webnoviny.sk) – Britský premiér Boris Johnson uviedol, že odloží redukciu korporátnej dane. Vyhlásil, že daň, ktorú firmy platia zo svojich ziskov, ponechá na neurčito na terajšej úrovni. Táto daň je v Británii v súčasnosti vo výške 19 percent a od prvého apríla 2020 mala klesnúť na 18 percent. Johnson na konferencii Konfederácie britského priemyslu (CBI) povedal, že tento krok vygeneruje 6 mld. libier (GBP) na „priority„, ako je napríklad zdravotníctvo. Informuje o tom portál news.sky.com.

Premiér Veľkej Británie svoj prejav využil aj na to, aby predstaviteľom firiem povedal, že vie o tom, že v roku 2016 „veľké firmy nechceli brexit„. Dodal však, že jeho plán odchodu krajiny z Európskej únie v závere januára budúceho roka im poskytne „istotu„.

Na otázku, či môže garantovať, že dohoda o obchode sa dosiahne do konca plánovaného prechodného obdobia po brexite, čiže do januára 2021, Johnson odpovedal: „Absolútne nevidím dôvod, prečo by sme to nemali urobiť počas obdobia, ktoré máme k dispozícii.

(1 EUR = 0,8566 GBP)

Viac k témam: Brexit, britský premiér, dane
Zdroj: Webnoviny.sk – Johnson odkladá zníženie korporátnej dane na neurčito, vyjadril sa aj k dohode o brexite © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Obchodná dohoda so Spojenými štámi je blízko, podľa Číny musí byť vzájomne prospešná

Americká obchodná komora uviedla, že Biely dom súhlasil so zrušením plánovaného zvýšenia ciel na čínske tovary výmenou za čínske nákupy farmárskych produktov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *