Home / šport / Ostatné športy / Video: Boston vyhral 12. zápas za sebou, streleckým lídrom Oklahomy bol Paul George

BOSTON 13. novembra (WebNoviny.sk) – Basketbalisti Bostonu aj bez svojho lídra Kyrieho Irvinga dosiahli v severoamerickej NBA 12. víťazstvo v sérii, keď v nedeľňajšom dueli na vlastnej palubovke zdolali hráčov Toronta tesne 95:94.

Víťazná šnúra 12 zápasov Bostonu je tretia najdlhšia v podaní tohto tímu za posledných 30 rokov. Celtics vyhrali 12-krát v sérii aj od 11. 1. do 3. 2. 2009.

Horfordov návrat do zostavy Bostonu

Streleckým ťahúňom Celtics bol tentokrát pivot Al Horford, ktorý dosiahol 21 bodov pri 88,9-percentnej úspešnosti streľby. Tridsaťjedenročný Dominikánec sa vrátil do zostavy svojho tímu po dvojzápasovej prestávke spôsobenej symptómami otrasu mozgu. „Roky pracujem na mojej hre a len sa snažím hrať podľa toho,“ povedal Horford.

Toronto mohlo odchádzať z TD Garden s cenným víťazstvom, ale DeMar DeRozan nepremenil svoj strelecký pokus tesne pred koncom. „Bola to pozícia, z ktorej premení deväť z desiatich košov,“ uviedol na adresu DeRozana rozohrávač Jaylen Brown, autor 18 bodov v drese Bostonu.

Paul George sa blysol 37 bodmi

Strelecký koncert znovu predviedol krídelník Paul George z Oklahoma City. Na piatkových 42 bodov do koša Los Angeles Clippers nadviazal v nedeľu 37 bodmi doma proti Dallasu, Thunder zdolali Mavericks 112:99.

George zaťažil konto Dallasu siedmimi trojkami, pridal k nim aj 8 doskokov, 5 asistencií a 2 zisky. S 27 bodmi mu sekundoval dynamický rozohrávač Russell Westbrook. „Čo sa týka obrany, bol to asi náš najlepší zápas v sezóne. Vpredu sme v prvom polčase stratili priveľa lôpt, ale po prestávke sme hrali skutočne dobre,“ komentoval kouč Oklahomy Billy Donovan.

Vo forme hrá v ostatnom období aj Detroit, ktorého víťazstvo 112:103 nad Miami bolo ôsme z deviatich vystúpení. Pistons sú s bilanciou 10-3 na druhom mieste Východnej konferencie za Bostonom. „Hrali sme súdržne, na celej ploche ihriska. Každý prispel k výhre,“ tvrdil nováčik Luke Kennard, ktorý sa prezentoval 14 bodmi.

Sumáre NBA

nedeľa

Boston – Toronto 95:94 (24:24, 20:25, 33:27, 18:18)
Najviac bodov: Horford 21, J. Brown 18, Rozier 16 – DeRozan 24, Lowry 19, CJ Miles 10

Detroit – Miami 112:103 (31:29, 24:29, 28:23, 29:22)
Najviac bodov: T. Harris 25 (5 trojok), A. Bradley 24, R. Jackson 17 – Whiteside 20 (12 doskokov), Dragič 18, Waiters 16

Indiana – Houston 95:118 (18:35, 33:28, 20:24, 24:31)
Najviac bodov: Oladipo 28, Sabonis 17, M. Turner 13 – Harden 26 (15 asistencií), E. Gordon 21, Capela 20 (17 doskokov)

Oklahoma City – Dallas 112:99 (18:20, 26:22, 39:25, 29:32)
Najviac bodov: George 37 (7 trojok), Westbrook 27, Jerami Grant 10 – H. Barnes 22 (13 doskokov), Ferrell 18, D. Smith 15

Viac k témam: basketbal, NBA
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Boston vyhral 12. zápas za sebou, streleckým lídrom Oklahomy bol Paul George © SITA Všetky práva vyhradené.