pondelok , 18 jún 2018
Home / SLOVENSKO / Fico postupuje ako Tiso. Skončí rovnako ako Tiso?

Fico postupuje ako Tiso. Skončí rovnako ako Tiso?

Medzi komunistami a ľudákmi vždy bola blízkosť. Navonok prezentujú rozdiely, vo vnútri sú však rovnakí, len z opačných strán. Dokazuje to nielen história ale aj súčasnosť. Známy kovaný komunista a terajší premiér Slovenska Róbert Fico postupuje akoby presne v intenciách prvého slovenského prezidenta Tisa.

Tiso vedomý si medzinárodnej situácie sa utiekal k hitlerovskému Nemecku. Nemecku, ako de facto garantovi a ochráncovi slovenského štátu podriadili slovenskí politickí činitelia v rokoch 1939-1945 na čele s Tisom všetko. Tiso vedel, že jeho osud je pevne spätý s fašistickým Nemeckom. Tiso vedel, že stojí a padá s Hitlerom.

Veľmi obdobne postupuje aj súčasný premiér Fico. Keď padol socialistický blok, Fico trochu váhal ale nakoniec sa obrátil k Nemecku tiež. Nazýva to teraz moderne ako “jadro EÚ”.

Hlavnými protagonistami sú Nemecko a Francúzsko.

Na tlačovej besede po stredajšom rokovaní v Salzburgu so slovenským premiérom Robertom Ficom, premiérom Českej republiky Bohuslavom Sobotkom a rakúskym kancelárom Christianom Kernom  uviedol prezident Francúzska Emmanuel Macron, že „Potrebujeme novú dynamiku v Európe, chceme sociálnu a fiškálnu integráciu, aby Európa pokročila ďalej,“ povedal. Plán na budovanie jadra EÚ by mal byť podľa Macrona známy do konca tohto roka. Nemáme vopred nadefinované, kto bude v jadre.“

Podľa premiéra Roberta Fica sa na spoločnom rokovaní hovorilo o jadre Európskej únie. „Do konca roka musia byť jasné kontúry toho, čo to má byť, povedal Fico.

„Toto je pre Slovensko strategický cieľ,” zdôraznil premiér Fico. Ficov strategický cieľ je však hlavne politicky prežiť. Pri trvalom a postupnom klesaní preferencií jeho strany vie, že na politický dôchodok by bola vhodná nejaká politická funkcia v inštitúcii “jadra EÚ”.

Pokles Smeru samozrejme bude ešte nejaký čas trvať. Smer poučený úpadkom HZDS vie umne marketingovo využívať (zneužívať) skoro polovicu zdegenerovaného slovenského národa s právom voliť, aby sa pri moci udržal čo najdlhšie. Aj prezident Tiso sa domnieval, že sa pri moci udrží čo najdlhšie. Vo svete sa však diali a dejú veci, ktoré nikto nepredpokladal a nepredpokladá. Situácia sa môže znenazdajky zmeniť a všetko je zrazu inak.

V minulosti prišiel Stalingrad a Tisovi zostávalo sa už len modliť, aby Hitlera zachránila nejaká tajná zbraň. Žiadna tajná zbraň však Hitlera a tým pádom ani Tisa nezachránila. Tiso jednoducho odvisol. Bol to smutný koniec prvého slovenského prezidenta – kovaného ľudáka.

Mnohí sa pýtajú, či obdobne ako prezident Tiso môže ukončiť svoju kariéru aj kovaný komunista Fico?

Ja osobne sa nedomnievam, že Fico skončí ako Tiso. Napriek všetkému a všetkým je totiž súčasné Nemecko demokratické. A bolo by super, ak by Slovensko skončilo ako súčasť demokratického “jadra EU” a nie ako súčasť putinovho Ruska.

Fico teda na rozdiel od Tisa prežije. História je niekedy proste nespravodlivá.

Marián Zaboj

redaktor

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Požiar kravína v obci Brestov napáchal škody za 50-tisíc eur

Pri požiari kravína zasahovalo 15 hasičov z Hasičskej stanice Humenné a Záchrannej brigády Humenné so šiestimi kusmi techniky. BRESTOV 17. júna (WebNoviny.sk) – Pri požiari maštale na Poľnohospodárskom družstve v obci Brestov (okres Humenné) vznikla škoda, ktorú predbežne vyčíslili na 50-tisíc eur. Požiar vznikol v sobotu 16. júna okolo 16:00 a hasičom sa ho podarilo

Jeden komentár

  1. Jozef Tiso nás primkol k Nemecku pod nátlakom, aby zachránil zvyšky samostatnosti a zvrchovanosti Slovenska.
    Robert Fico nás primkýna k Nemecku svojvoľne, aby zničil zvyšky samostatnosti a zvrchovanosti Slovenska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *